Tiekamies sarunu festivālā LAMPA

26 augusts 2020 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Dobeles PIUAC, sarunu festivāla LAMPA 2020 kopā skatīšanās vietā, tiksimies un runāsim par šādām tēmām:

2. SEPTEMBRĪ, TREŠDIEN
 • 11:00 – 12:00 Stāstu sērija “Digitālo karšu stāsti”
 • 11.00 – 12:00 Diskusija “Latvijas kopienas — ceļā uz viedumu!”. Klātienes moderatore – Zanda Dimanta-Svilpe, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

  Latvijas Lauku konsultāciju izglītības centrā (LLKC) Zanda strādā 18 gadus, t.sk. Valsts Lauku tīklā strādā kopš pašiem pirmsākumiem t.i. 2007.gada, kad tika uzsākta tīkla veidošana. Šo gadu laikā Zanda strādājusi arī ar vietējām rīcības grupām, kas Latvijā īsteno LEADER pieeju. Šobrīd galvenie pienākumi ir saistīti ar Latvijas viedajiem ciemiem, to attīstības veicināšanu. Pirms 3 gadiem uzsāka darbu ar vienu no pirmajiem Latvijas viedajiem ciemiem – Alsungu, un šodien var teikt, ka Alsunga ir īstens viedais ciems. Alsunga ir viens no 21 Eiropas ciema, kas izvēlēts dalībai starptautiskā projektā viedajiem ciemiem “Smart Rural 21”. Kopumā tika saņemti 734 pieteikumi no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Eiropas Komisijas atbalstītajā starptautiskajā projektā “Smart Rural 21” Zanda ir uzaicināta līdzdarboties kā Nacionālā viedo ciemu eksperte. Papildus šogad uzsākts darbs ar Skaistkalnes-Kurmenes viedo ciemu.

  Diskusijā:
  Kas ir viedais ciems? Kāds ir viedais ciems?
  Kāda ir Penkule? Kādu gribētu redzēt Penkuli?
  Paveiktais līdz šim? Mērķi? Uzdevumi? Risinājumi?

3.SEPTEMBRĪ, CETURTDIEN
4. SEPTEMBRĪ, PIEKTDIEN
5. SEPTEMBRĪ, SESTDIEN

Tev varētu arī interesēt

Izdota rokasgrāmata “MOTIVĒTI RADĪT” mentoriem-amatniekiem

 • 24 augusts 2021
 • Projekti
2020.gada oktobra beigās, projekta “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” ietvaros, tiešsaistē pirmo reizi tikās praktizējošu psihologu-ekspertu grupa no Latvijas un Lietuvas. Tikšanās iemesls bija kopīgi uzsākt veidot metodikas rokasgrāmatu mentoriem-amatniekiem, kas turpmāk būs labs ceļvedis ne tikai amatniekiem, bet jebkuram interesantam, kas vēlēsies nodot savas amata prasmes sociālā riska grupas cilvēkiem, tos apmācot vai iesaistot radošās darbnīcās.
Lasīt vairāk

Realizētas projekta “Amatu prasmes tūrisma telpā” teorētiskās apmācības Dobelē

 • 23 augusts 2021
 • Projekti
No š.g. 3. līdz 6.augustam, Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā tika organizētas projekta “Amatu prasmes tūrisma telpā” teorētiskās apmācības divām grupām.
Lasīt vairāk

Mājražotāj, amatniek PIESAKIES bezmaksas apmācībām "Amatu prasmes tūrisma telpā"

 • 9 jūlijs 2021
 • Piesakies apmācībām
Ja tu esi mājražotājs, amatnieks vai kāds, kurš vēlās attīstīt un uzzināt vairāk par tūrismu, komunikāciju un mārketingu, piesakies uz projekta "Amatu prasmes tūrisma telpā" /Tour de Crafts, LLI-539/ BEZMAKSAS apmācībām!
Lasīt vairāk

LĪGO, LĪGO!

 • 19 jūnijs 2021
 • PIUAC raksta
"Īsa, īsa Jāņu nakts, Par visām naksniņām, Vienā malā saule gāja, Otrā saule uzlīgoja." Jāņos sajust kopā būšanas prieku un uz mirkli ļauties gada īsākās nakts noslēpumainībai, lai smeltos spēku un svētību savai ģimenei!
Lasīt vairāk

Vietējais amatniek – tev ir iespēja “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”!

 • 3 jūnijs 2021
 • Projekti
Pirms gada, 2020.gada 1.jūnijā Dobeles PIUAC kopā ar sadarbības partneriem no Lietuvas – Anīkšču mākslas inkubatoru – mākslas studiju un Panevēžas Biznesa centru uzsāka realizēt projektu “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai”.
Lasīt vairāk

VIETĒJAIS AMATNIEK - TEV IR IESPĒJA “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”!

 • 26 maijs 2021
 • Projekti
2020.gada beigās praktizējošu psihologu-ekspertu grupa no Latvijas un Lietuvas izstrādāja metodikas rokasgrāmatu “MOTIVĒTI RADĪT” amatniekiem-mentoriem, kas turpmāk būs labs ceļvedis ne tikai amatniekiem, bet jebkuram interesentam.
Lasīt vairāk