Diskusija “Latvijas kopienas — ceļā uz viedumu!”

Iepriekšējā Nākamā
Sept.
2
Sept.
trešdiena
02.09.2020 (trešdiena)
11:00 - 12:00
Dobeles PIUAC

Darīt un augt kopā — šobrīd to mācās 32 kopienas no dažādām Latvijas vietām projekta “KOPA / kopienu pārdomāta attīstība” ietvaros! Aicinām uz tikšanos un sarunām ar šo kopienu līderiem — aktīviem lauku teritoriju pārstāvjiem, kuri rūpējas, lai kopienas sanāktu kopā un darbotos pie vietējās teritorijas uzlabošanas, pilnveidošanas, problēmu risināšanas un jauninājumu ieviešanas.

KOPĀ mēs varam, KOPĀ mēs darām, un tādējādi soli pa solim pietuvojamies “viedo ciemu” konceptam. Viedo ciemu pamatā ir cilvēki — lauku apvidus kopienas, kuras domā “ārpus rāmjiem” un, izmantojot pieejamos resursus un savstarpēji sadarbojoties dažādos virzienos, kļūst pilsoniski aktīvas un novērš dažādas problēmas, uzlabo dzīves vidi. Lauku reģioni nākotnē transformēsies — tas nu ir skaidrs, tomēr, kā tas notiks, ir atkarīgs tikai no mums. Mēs esam par viedu un pārdomātu attīstību KOPĀ!

Klātienes moderatore – Zanda Dimanta-Svilpe, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Latvijas Lauku konsultāciju izglītības centrā (LLKC) Zanda strādā 18 gadus, t.sk. Valsts Lauku tīklā strādā kopš pašiem pirmsākumiem t.i. 2007.gada, kad tika uzsākta tīkla veidošana. Šo gadu laikā Zanda strādājusi arī ar vietējām rīcības grupām, kas Latvijā īsteno LEADER pieeju. Šobrīd galvenie pienākumi ir saistīti ar Latvijas viedajiem ciemiem, to attīstības veicināšanu. Pirms 3 gadiem uzsāka darbu ar vienu no pirmajiem Latvijas viedajiem ciemiem – Alsungu, un šodien var teikt, ka Alsunga ir īstens viedais ciems. Alsunga ir viens no 21 Eiropas ciema, kas izvēlēts dalībai starptautiskā projektā viedajiem ciemiem “Smart Rural 21”. Kopumā tika saņemti 734 pieteikumi no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Eiropas Komisijas atbalstītajā starptautiskajā projektā “Smart Rural 21” Zanda ir uzaicināta līdzdarboties kā Nacionālā viedo ciemu eksperte. Papildus šogad uzsākts darbs ar Skaistkalnes-Kurmenes viedo ciemu.

Diskusijā:
Kas ir viedais ciems? Kāds ir viedais ciems?
Kāda ir Penkule? Kādu gribētu redzēt Penkuli?
Paveiktais līdz šim? Mērķi? Uzdevumi? Risinājumi?

Rīko:
Projekts “KOPA / kopienu pārdomāta attīstība”

Vada:
Āris Ādlers
projekta “KOPA/kopienu pārdomāta attīstība” vadītājs, vietu attīstības profesionāli

Piedalās:
Ilmārs Pumpurs- Krapes kopienas līderis; Daiga Eklone- Meņģeles kopienas līdere; Rita Goldmane- Skrundas kopienas līdere; Zane Zaiceva- Raunas kopienas līdere; Elīna Immere- Ēdoles kopienas līdere; Baiba Juhņēviča- Skujenes kopienas līdere; Ilze Bērziņa- Dzilnuciema kopienas līdere; Evita Berķe- Jāņupes kopienas līdere.

festivalslampa.lv

Tev varētu arī interesēt

Aug.
6
otrdiena

Izglītības programma pieaugušajiem “KĻŪSTI PAR NAUDAS PRATĒJU”. Dienas grupa

  • 10:00 - 13:00
  • Dobeles PIUAC (Brīvības iela 7) vai attālināti
Uzzināt vairāk
Aug.
15
ceturtdiena

Seminārs “MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI”

  • 10:00 - 15:00
  • Dobeles PIUAC (Brīvības iela 7)
Uzzināt vairāk
Aug.
5
pirmdiena

Izglītības programma pieaugušajiem “KĻŪSTI PAR NAUDAS PRATĒJU”. Vakara grupa

  • 18:00 - 21:00
  • Dobeles PIUAC (Brīvības iela 7) vai attālināti
Uzzināt vairāk