Filtrs: Interešu izglītība

Vēlies pilnveidot savas intereses? Vajadzību un vēlmju īstenošanas iespējas tieši šeit!

Izglītības programmas nosaukums Mācību stundu skaits
Skulpturālās glezniecības pamati 18 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Programmas mērķauditorija: seniori (pieaugušie 60 un vairāk gadi), kas vēlas ne tikai mazināt stresu un atslābināties labā kompānijā, bet arī kompetenta pedagoga vadībā radīt oriģinālas dāvanas saviem mīļajiem un sev interesantā glezniecības tehnikā.
Skulpturālās glezniecības kurss senioriem, kurš sastāv no 4 nodarbībām - 2,5 stundas garumā katra. Gleznošana ir saruna ar sevi! Katrs var apgūt skulpturālās glezniecības tehniku, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Šī ir ļoti interesanta meditatīva aktivitāte, kas mazina stresu un attīsta telpisko domāšanu, palīdz atslābināties, "attīrīt" domas. Gleznošanas procesā tiek aktivizēti neironu tīklu savienojumi smadzenēs, kas novērš ar vecumu saistītas izmaiņas un smadzeņu darbības pasliktināšanos.
Nodarbības notiek reizi mēnesī, var apmeklēt visas 4 vai izvēlēties tīkamās nodarbības. Katra nodarbība iekļauj sevī iepazīstināšanu ar skulpturālās glezniecības vēsturi, glezniecības tehnikas apgūšanu, masas ietonēšanas principu demonstrēšanu, dažādu interjera priekšmetu dekorēšanas veidus, radot neatkārtojamu darbu.

Sīkāka informācija dokumentā:

Pieteikties
MĀKSLAS MIX - eko materiālu un dažādu vizuālās mākslas tehniku savienošana 3 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Programmas mērķauditorija: seniori (pieaugušie 60 un vairāk gadi), kas vēlas ne tikai mazināt stresu un atslābināties labā kompānijā, bet arī kompetenta pedagoga vadībā iemācīties ātri un viegli radīt oriģinālus darbus dažādās tehnikās.
Apsveikuma kartiņu, grāmatzīmju un glezniņu radīšana ar minimāliem līdzekļiem, kur dabas veltes draudzējas ar mūsdienu materiāliem. Ļaut sev kļūdīties, nekoncentrēties uz vienu ideālo bildi, ko uzgleznot, gūt prieku no paša radīšanas procesa tā, ka stundas paskrien nemanot!
Šī aktivitāte ļauj paskatīties uz mākslu kā spēli. Saprast, ka dabas veltes dāvā lielas iespējas mākslai. Un, ja to visu papildina ar esošajiem mākslas materiāliem, var radīt “lietojamu” mākslu. Vienas nodarbības gaitā tiks radīti vairāk nekā 10 darbiņi.
Meditatīva aktivitāte, kas palīdz darbināt smadzenes un ķermeni, dzīt prom sliktas domas un radīt dāvanas sev un saviem mīļajiem.

Sīkāka informācija dokumentā:

Pieteikties
Gleznošanas pamati 18 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Mērķauditorija ir interesenti, kuri vēlas iepazīties ar dažādiem gleznošanas paņēmieniem, atrast savējo un apgūt gleznošanas pamatus; 6 vakarus pavadīt radošā vidē un pilnveidot savas radošās prasmes; novirzīt domas no ikdienas rūpēm un atklāt sevī jaunas.

Programmas mērķis:
- veicināt izpratni par glezniecības veidiem un pielietošanas iespējām;
- pilnveidot zināšanas, prasmes un kompetences gleznošanā;
- attīstīt vienu no radošās izpausmes veidiem.

Sīkāka informācija dokumentā:

Pielikums:Gleznosanas Pamati

Pieteikties
Ekogleznošana pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem 8 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Profesionālās pilnveides programmas ietvaros pedagogi iepazīs ekogleznošanas veidus, tehnikas, materiālus, iepazīsies ar radošuma vecināšanas iespējām un fantāzijas attīstīšanu, gleznojot ar dabas materiāliem. Iepazīs un izvērtēs dažādus uzdevumus  vizuālās mākslas nodarbībās, pilnveidos individuālās prasmes, gleznojot ar dabas un vides materiāliem, uzdevumu ģenerēšanā un izmantošanā nodarbībās.   

Sīkāka informācija dokumentā:

Pielikums:Ekogleznosana Pirmsskolas Un Sakumskolas Pedagogiem

Pieteikties
Šūšanas pamati 48 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Programmā:

1. Iepazīšanās ar šūšanas instrumentiem, šujmašīnām.
2. Darba drošība, diegi, adatas, dūrieni, hidrotermiskā apstrāde
3. Pamata vīles, vīļu griezuma malu apstrāde
4. Piemērota auduma un krāsas izvēle apģērbam
5. Apakšmalu atšūšana (biksēm, svārkiem, mēteļiem)
6. Rāvējslēdzēju iešūšana
7. Apģērbu remonts – ielāpu uzlikšana
8. Apģērba pielāgošana (iešūšana, paplašināšana)

Sīkāka informācija dokumentā:

Pieteikties
Izveido savu dārzu – priekam un veselībai 27 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Neformālās izglītības kurss (27 h; 9 nodarbības).

Skaists un sakopts dārzs vai privātmājas teritorija izceļ īpašumu un tā saimnieku! Lai dārzs patīkami priecētu gan pašu, gan apkārtējos un dārza uzturēšana, kopšana un rūpes neprasītu pārmērīgi daudz laika un spēka, tad vēlams teritorijas labiekārtošanu jau laicīgi izplānot.

Katrā ziņā – marts ir pēdējais laiks, lai padomātu, kādu vēlies redzēt savu ideālo dārzu, jo plānošana nenozīmē tikai izdomu, kur un kas varētu atrasties, bet gan precīzas zināšanas par visu, ko esi iztēlojies savā dārzā. Ir jāzina, kur atradīsies celiņi, kur robežosies dažādi augi, vai tie priecēs īslaicīgi vai ziedēs visu sezonu, kādi augi nomainīs tos, kuri būs noziedējuši, kā izveidot un kopt akmens dārzu vai ūdens dārzu, kur iekārtot saimniecisko zonu un kur nu vēl ogas, augļi un dārzeņi uz “kārā zoba”. Tas ir laikietilpīgs process, kas var patērēt daudz resursu informācijas iegūšanai un apkopošanai, ja līdz tam to neesi darījis un ieguvis profesionālas zināšanas.

Profesionāla pedagoga vadībā kursa dalībnieki gūs, iespējams, pirmo ieskatu, lai izstrādātu pavisam konkrētu un reālu savas dobes, mazdārziņa vai teritorijas labiekārtošanas plānu. Tas neprasīs laiku informācijas meklēšanai, būs iespēja saņemt konkrētas atbildes un ieteikumus katra reālajai situācijai un vajadzībām. Atliks tikai ķerties pie lietas un īstenot plānus reālajā dzīvē.

Tēmas

 • Pirmie soļi dārza izveidē, teritorijas izpēte, dārza zonu plānojums.
 • Augļu un sakņu dārzu ierīkošana, kopšana.
 • Krāšņumaugi, to izvēles principi, apstādījumu veidošana.
 • Augi dārzā – lapu koki un krūmi, to dzīvžogi.
 • Augi dārzā –skuju koki, to dzīvžogi.
 • Augi dārzā – ziemcietes, graudzāles.
 • Augi dārzā – sīpolpuķes, viengadīgās, divgadīgās puķes.
 • Viengadīgie un daudzgadīgie garšaugi. Netradicionālie dārzeņi.
 • Celiņi, mazās arhitektūras formas (žogi, ūdens, apgaismojums, ugunskura vietas u.c.).

Kursu apmeklējuma rezultāts

 • Izstrādāts reāls plāns sava mazdārziņa iekārtošanai atbilstoši savai esošajai situācijai, vēlmēm un iespējām.
 • Par visa kursa apguvi – Dobeles PIUAC centra apliecība.

Sīkāka informācija dokumentā:

Pieteikties
Floristika 30 mācību stundas
SkatītAizvērt

Programmas apraksts:

Sīkāka informācija dokumentā:

Pieteikties