Projekta dalībnieki motivēti radīt un darīt kopā

18 maijs 2022 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

 

Pirms nepilniem diviem gadiem, 2020. gada 1. jūnijā, Dobeles PIUAC kopā ar sadarbības partneriem no Lietuvas – Anīkšču mākslas inkubatoru – mākslas studiju un Panevēžas Biznesa centru – uzsāka realizēt projektu “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai”.

Projekta mērķis ir motivēt un mudināt dažādu kopienu pārstāvjus no Latvijas un Lietuvas pierobežas apgabaliem kopā ar vietējiem amatniekiem-mentoriem apgūt pamatprasmes dažādās amatniecības nozarēs, kas palīdzētu mainīt šo cilvēku dzīvi uz labo pusi.

Neskatoties uz sarežģīto epidemioloģisko situāciju gan pasaulē, gan Latvijā un ieviestajiem ierobežojumiem dažādu pasākumu organizēšanā, projekta divos gados izdevās paveikt visas ieplānotās aktivitātes.

Pagājušā gada pavasarī trīs praktizējoši psihologi-eksperti – Dita Leinerte (Latvija), Lina Bagdonavičiene (Lina Bagdonavičienė) un Jūrate Gričūte (Jūratė Griciūtė) (Lietuva) – izstrādāja īpaši pielāgotu 3 dienu apmācību programmu un rokasgrāmatu “MOTIVĒTI RADĪT”. Rokasgrāmata ir atbalsta materiāls amatniekiem-mentoriem, kur aprakstīta pieeja un metodika darbā ar dažādu kopienu cilvēkiem, piedāvājot vairākas mācību teorijas un modeļus, kā arī mentoringa praktiskie aspekti, individuālās un grupu koučinga tehnikas un apmācību metodes un tehnika, ko mentori varētu izmantot. Rokasgrāmatā ir sniegti arī dažādi praktiski vingrinājumi un padomi. Rokasgrāmata ir pieejama ikvienam interesentam latviešu, lietuviešu un angļu valodās gan drukātā veidā kā brošūra, gan kā e-grāmata www.pic.dobele.lv šeit: https://pic.dobele.lv/project/med-craft/

Kopīgais psihologu-ekspertu darbs turpinājās ne tikai pie rokasgrāmatas izstrādes, bet arī apmācību kursu vadīšanā. Pagājušā gada vasarā 3 dienu attālināto apmācību kursā psihologi-eksperti dalījās savās zināšanās ar vairāk kā 40 amatniekiem-mentoriem no Latvijas un Lietuvas. Psihologi-eksperti sniedza zināšanas un pieredzi, kas vēlāk palīdzētu amatniekiem-mentoriem veiksmīgāk apmācīt un nodot pamatprasmes radošajās darbnīcās maznodrošināto kopienu cilvēkiem.

Savukārt 2021. gada rudenī Aucē, Tērvetē un Dobelē sadarbībā ar psiholoģi-eksperti Ditu Leinerti notika trīs dienu teorētiskās apmācības “ES VARU RADĪT UN DARĪT”. Vairāk kā 60 dalībniekiem – gan amatniekiem-mentoriem, gan vietējo kopienu cilvēkiem – bija iespēja ielūkoties sevī, papētīt dažus savus aspektus mijiedarbībā ar citiem, sasparoties pozitīvām pārmaiņām dzīvē, iedvesmoties jaunām idejām un gūt pārliecību uzsākt ko jaunu savā dzīvē.

turpinājums teorētiskām apmācībām bija sešas radošās darbnīcas Aucē, Auros, Bukaišos, Tērvetē un Dobelē kopā ar vietējiem amatniekiem-mentoriem: Dzintru Kovaļevsku, Anitu Segliņu, Sanitu Mežgali, Ivetu Mitrevicu, Inu Ramati un Naju Gaili. Darbnīcu tēmas bija dažādas – kvilings, tekstilmozaīka, ādas apstrāde, lakatu aušana rāmī, koka dekori, roksmēluma papīra izgatavošana. Visi dalībnieki atzina, ka, tikai darot pašam, var vislabāk saprast, vai šī amatu prasme padodas, patīk un ir vēlme to apgūt padziļināti.

Īpaši svinīgs brīdis projekta divu gadu laikā bija klātienes tikšanās projekta noslēguma pasākumā šī gada 28. aprīlī Anīkščos. Uzaicinātie projekta dalībnieki gan no Lietuvas, gan no Latvijas un projekta darba grupa pirmo reizi tikās klātienē. Par projekta laikā gūto pieredzi un pārdomās dalījās gan psihologi-eksperti, gan paši dalībnieki. Pasākuma laikā tika eksponēta neliela daļa radošās darbnīcās izgatavoto darbu. Liels prieks, ka jautājumi, konsultācijas darbu autoriem no izstādes apmeklētājiem bija daudz. Protams, projekta noslēguma pasākumā neizpalika diskusijas un kopīgu turpmāko ideju un plānu apspriešana. Paldies visiem projekta dalībniekiem!

Projekts “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” /Med-Craft, Nr.LLI-532/”.
Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir 217 126 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir  184557,10 EUR.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
www.latlit.eu

Foto ieskats projekta noslēguma pasākumā

 

Tev varētu arī interesēt

Piedāvājam mācīties BEZ maksas par ESF līdzekļiem!

 • 17 jūnijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Šobrīd pieteikšanās uz kuponu saņemšanu NVA ir beigusies, bet, ja kupons ir saņemts, ir iespēja pieteikties pie mums un apgūt angļu valodu!
Lasīt vairāk

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk