Dobeles novada amatnieki piedalījās Meža dienās 2022 Tērvetē

16 jūnijs 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Meža dienas pulcēja lielākus un mazākus interesentus uz izzinošām aktivitātēm no koka sēklas iepazīšanas līdz koka karotes grebšanai. Ar savu stāstu un uz koka apstrādes darbnīcām pirmo reizi kopīgi aicināja arī Dobeles novada amatnieki.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētajā Dobeles novada stendā darbojās dažādu amatu pratēji no Jaunbērzes, Aizstrautniekiem un Auces puses. Anitas Gabranovas stāsts bija par putniem un dzīvniekiem, jo lauku sētas saimniece lūdza atminēt dažādu putnu olas un dažādu meža zvēru kažokus. Pārsteidza bērnu zināšanas, kas arī priecē vienlaicīgi! Savukārt amatnieks Arnis Legzdiņš ar palīdzi Katrīnu piedāvāja iepazīt dažādus koka izstrādājumus. Pirmajā dienā skolēnu grupām šeit bija iespēja salikt “vienkāršas” koka puzles, otrajā dienā ģimenēm ļaujot darboties ar koka apstrādes instrumentiem. Pie amatnieka Arņa “Ezīšu ceha” veidojās rindas ar drosminiekiem, kas vēlējās izgatavot ezīšus savām rokām – nereti mazajam “meistaram” palīdzēja arī māmiņas un vecmāmiņas!

Amatnieks Ilmārs Reimanis no Auces puses bija atvedis veselu izstādi ar dažāda izmēra un formu koka pīto izstrādājumu. Divu dienu garumā meistars demonstrēja klūdziņu pīšanas tehniku ikvienam interesentam, ļaujot iemēģināt roku grozu pīšanā arī apmeklētājiem. Auces pusi Meža dienās 2022 tāpat pārstāvēja Auces vidusskolas audzēkņi skolotāja Jāņa Bensona vadībā. Šajā skolā pasniedzēja J.Bensona vadībā interesentiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas un prasmes Kokapstrādes pulciņā. Jaunieši valsts olimpiādēs guvuši uzvaras, papildus nopelnot iespēju piedalīties arī Meža dienās 2022.  Divas dienas Tērvetē jaunieši – Roberts Bērziņš, Dārta Marga, Renārs Andiņš un Gundars Niksts prezentēja savas iegūtās prasmes un ar lielu rūpību izgatavotos dažādos priekšmetus no koka pasākuma apmeklētājiem. Roberts demonstrēja savu izgatavoto ģitāru, pārsteidzot ne vienu vien apmeklētāju. Liels gandarījums, ka mūsu pusē ar aizrautību darbojas pasniedzēji, kas spēj ieinteresēt jauniešus un nodot tālāk viņiem savas prasmes.

Laiks šogad Meža dienās 2022 nelutināja, kaut arī varam būt pateicīgi, ka lietus mākoņi tikai reizēm atvēra savas slūžas Tērvetē. Lai arī dienas bija garas un nogurdinošas, ņemot vērā arī lielo apmeklētāju pulku, ikviens amatnieks izjūt patiesu gandarījumu satikt Meža dienu 2022 apmeklētāju “vaigu vaigā”, stāstīt un prezentēt savu nodarbošanos, kā arī dalīties ar savām zināšanām.

Liels paldies organizatoriem par iespēju iepazīt mežu, tā iemītniekus, iemācīties izmantot meža veltes ikdienā, un kopt un sargāt to kā vislielāko dārgumu. Uz tikšanos nākamajās Meža dienās 2023 pēc gada!

PIUAC Uzņēmējdarbības konsultante
Monta Mantrova
Foto no pasākuma arhīva

Tev varētu arī interesēt

Aicinām uzņēmējus aizpildīt aptauju!

 • 20 septembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles novada uzņēmēju vajadzību izpētes aptauja
Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties Ābolu kūku konkursam!

 • 15 septembris 2023
 • PIUAC raksta
7. oktobrī, Dārzkopības institūta Ābolu svētku ietvaros, aicinām pieteikties ābolu kūku konkursam, kura laikā, noteiksim labāko kūku – Ābolu karalieni.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk