Dobeles novada amatnieki piedalījās Meža dienās 2022 Tērvetē

16 jūnijs 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Meža dienas pulcēja lielākus un mazākus interesentus uz izzinošām aktivitātēm no koka sēklas iepazīšanas līdz koka karotes grebšanai. Ar savu stāstu un uz koka apstrādes darbnīcām pirmo reizi kopīgi aicināja arī Dobeles novada amatnieki.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētajā Dobeles novada stendā darbojās dažādu amatu pratēji no Jaunbērzes, Aizstrautniekiem un Auces puses. Anitas Gabranovas stāsts bija par putniem un dzīvniekiem, jo lauku sētas saimniece lūdza atminēt dažādu putnu olas un dažādu meža zvēru kažokus. Pārsteidza bērnu zināšanas, kas arī priecē vienlaicīgi! Savukārt amatnieks Arnis Legzdiņš ar palīdzi Katrīnu piedāvāja iepazīt dažādus koka izstrādājumus. Pirmajā dienā skolēnu grupām šeit bija iespēja salikt “vienkāršas” koka puzles, otrajā dienā ģimenēm ļaujot darboties ar koka apstrādes instrumentiem. Pie amatnieka Arņa “Ezīšu ceha” veidojās rindas ar drosminiekiem, kas vēlējās izgatavot ezīšus savām rokām – nereti mazajam “meistaram” palīdzēja arī māmiņas un vecmāmiņas!

Amatnieks Ilmārs Reimanis no Auces puses bija atvedis veselu izstādi ar dažāda izmēra un formu koka pīto izstrādājumu. Divu dienu garumā meistars demonstrēja klūdziņu pīšanas tehniku ikvienam interesentam, ļaujot iemēģināt roku grozu pīšanā arī apmeklētājiem. Auces pusi Meža dienās 2022 tāpat pārstāvēja Auces vidusskolas audzēkņi skolotāja Jāņa Bensona vadībā. Šajā skolā pasniedzēja J.Bensona vadībā interesentiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas un prasmes Kokapstrādes pulciņā. Jaunieši valsts olimpiādēs guvuši uzvaras, papildus nopelnot iespēju piedalīties arī Meža dienās 2022.  Divas dienas Tērvetē jaunieši – Roberts Bērziņš, Dārta Marga, Renārs Andiņš un Gundars Niksts prezentēja savas iegūtās prasmes un ar lielu rūpību izgatavotos dažādos priekšmetus no koka pasākuma apmeklētājiem. Roberts demonstrēja savu izgatavoto ģitāru, pārsteidzot ne vienu vien apmeklētāju. Liels gandarījums, ka mūsu pusē ar aizrautību darbojas pasniedzēji, kas spēj ieinteresēt jauniešus un nodot tālāk viņiem savas prasmes.

Laiks šogad Meža dienās 2022 nelutināja, kaut arī varam būt pateicīgi, ka lietus mākoņi tikai reizēm atvēra savas slūžas Tērvetē. Lai arī dienas bija garas un nogurdinošas, ņemot vērā arī lielo apmeklētāju pulku, ikviens amatnieks izjūt patiesu gandarījumu satikt Meža dienu 2022 apmeklētāju “vaigu vaigā”, stāstīt un prezentēt savu nodarbošanos, kā arī dalīties ar savām zināšanām.

Liels paldies organizatoriem par iespēju iepazīt mežu, tā iemītniekus, iemācīties izmantot meža veltes ikdienā, un kopt un sargāt to kā vislielāko dārgumu. Uz tikšanos nākamajās Meža dienās 2023 pēc gada!

PIUAC Uzņēmējdarbības konsultante
Monta Mantrova
Foto no pasākuma arhīva

Tev varētu arī interesēt

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk