Dobeles novada amatnieki piedalījās Meža dienās 2022 Tērvetē

16 jūnijs 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Meža dienas pulcēja lielākus un mazākus interesentus uz izzinošām aktivitātēm no koka sēklas iepazīšanas līdz koka karotes grebšanai. Ar savu stāstu un uz koka apstrādes darbnīcām pirmo reizi kopīgi aicināja arī Dobeles novada amatnieki.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētajā Dobeles novada stendā darbojās dažādu amatu pratēji no Jaunbērzes, Aizstrautniekiem un Auces puses. Anitas Gabranovas stāsts bija par putniem un dzīvniekiem, jo lauku sētas saimniece lūdza atminēt dažādu putnu olas un dažādu meža zvēru kažokus. Pārsteidza bērnu zināšanas, kas arī priecē vienlaicīgi! Savukārt amatnieks Arnis Legzdiņš ar palīdzi Katrīnu piedāvāja iepazīt dažādus koka izstrādājumus. Pirmajā dienā skolēnu grupām šeit bija iespēja salikt “vienkāršas” koka puzles, otrajā dienā ģimenēm ļaujot darboties ar koka apstrādes instrumentiem. Pie amatnieka Arņa “Ezīšu ceha” veidojās rindas ar drosminiekiem, kas vēlējās izgatavot ezīšus savām rokām – nereti mazajam “meistaram” palīdzēja arī māmiņas un vecmāmiņas!

Amatnieks Ilmārs Reimanis no Auces puses bija atvedis veselu izstādi ar dažāda izmēra un formu koka pīto izstrādājumu. Divu dienu garumā meistars demonstrēja klūdziņu pīšanas tehniku ikvienam interesentam, ļaujot iemēģināt roku grozu pīšanā arī apmeklētājiem. Auces pusi Meža dienās 2022 tāpat pārstāvēja Auces vidusskolas audzēkņi skolotāja Jāņa Bensona vadībā. Šajā skolā pasniedzēja J.Bensona vadībā interesentiem ir iespēja padziļināt savas zināšanas un prasmes Kokapstrādes pulciņā. Jaunieši valsts olimpiādēs guvuši uzvaras, papildus nopelnot iespēju piedalīties arī Meža dienās 2022.  Divas dienas Tērvetē jaunieši – Roberts Bērziņš, Dārta Marga, Renārs Andiņš un Gundars Niksts prezentēja savas iegūtās prasmes un ar lielu rūpību izgatavotos dažādos priekšmetus no koka pasākuma apmeklētājiem. Roberts demonstrēja savu izgatavoto ģitāru, pārsteidzot ne vienu vien apmeklētāju. Liels gandarījums, ka mūsu pusē ar aizrautību darbojas pasniedzēji, kas spēj ieinteresēt jauniešus un nodot tālāk viņiem savas prasmes.

Laiks šogad Meža dienās 2022 nelutināja, kaut arī varam būt pateicīgi, ka lietus mākoņi tikai reizēm atvēra savas slūžas Tērvetē. Lai arī dienas bija garas un nogurdinošas, ņemot vērā arī lielo apmeklētāju pulku, ikviens amatnieks izjūt patiesu gandarījumu satikt Meža dienu 2022 apmeklētāju “vaigu vaigā”, stāstīt un prezentēt savu nodarbošanos, kā arī dalīties ar savām zināšanām.

Liels paldies organizatoriem par iespēju iepazīt mežu, tā iemītniekus, iemācīties izmantot meža veltes ikdienā, un kopt un sargāt to kā vislielāko dārgumu. Uz tikšanos nākamajās Meža dienās 2023 pēc gada!

PIUAC Uzņēmējdarbības konsultante
Monta Mantrova
Foto no pasākuma arhīva

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk