Vietējais amatniek – tev ir iespēja “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”!

3 jūnijs 2021 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Pirms gada, 2020.gada 1.jūnijā Dobeles PIUAC kopā ar sadarbības partneriem no Lietuvas – Anīkšču mākslas inkubatoru – mākslas studiju un Panevēžas Biznesa centru uzsāka realizēt projektu “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai”.

Projekta aktivitāšu mērķis ir motivēt un mudināt maznodrošināto kopienu pārstāvjus piedalīties izglītības un sociālekonomiskajos procesos, lai mainītu savu dzīvi uz labo pusi.

Projektā tiek izstrādāta īpaši pielāgota apmācību sistēma maznodrošinātām kopienām un rokasgrāmata, kā strādāt ar šiem pārstāvjiem.

Šovasar, jūnijā un jūlijā, projekta ietvaros pieaicinātie psihologi-eksperti no Latvijas un Lietuvas, dalīsies savās zināšanās ar amatniekiem-mentoriem 3 dienu apmācību kursā, kā arī palīdzēs tiem, pēc iespējas veiksmīgāk, apmācīt, darot un nododot pamatprasmes maznodrošināto grupu cilvēkiem radošajās darbnīcās dažādās amatniecības jomās – tekstils, keramika, koks, papīrs vai ādas apstrāde.

Plānots apmācīt 40 vietējos amatniekus kā mentorus, kuri tālāk radošās darbnīcās apmācīs 180 trūcīgo kopienu pārstāvjus noteiktās amatniecības nozarēs – tekstilizstrādājumu, adīšanas, keramikas, kokapstrādes, papīra u.c..

Apmācības vadīs:

 • DITA LEINERTE – privātprakse psiholoģijā, izglītības psihologs, improvizācijas teātra trenere un dūla;
 • LINA BAGDONAVIČIENĖ – psihologa – psihoterapeita privātprakse, Mindfulness pasniedzēja, lektore Lietuvas Veselības zinātņu universitāte, kognitīvās uzvedības terapijas vadītājs Neiromedicīnas institūts;
 • JŪRATĖ GRICIŪTĖ – psihologs-psihoterapeits, pasniedzējs, konsultants.
  Pieteikties vai uzzināt vairāk par iespējām piedalīties mentoru-amatnieku apmācībās un citās projekta aktivitātēs var zvanot Dobeles PIUAC pa tālr.63700142 vai rakstot ziņu uz e-pastu – piuac@dobele.lv.

Projekta darba grupa aicina vietējos amatniekus no Auces, Dobeles un Tērvetes novadiem, kuri ir gatavi sadarboties, palīdzēt vietējiem maznodrošināto grupu cilvēkiem apgūt pirmos soļus kādā no amatniecības jomām, piedalīties trīs dienu teorētisko apmācību ciklā “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”. Apmācības notiks krievu valodā tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties apmācībām var aizpildot anketu: https://ieej.lv/WOIYj

Projekts “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” /Med-Craft, Nr.LLI-532/”.
Projekta galvenais mērķis ir motivēt un iedrošināt maznodrošināto kopienu pārstāvjus iesaistīties izglītojošos un sociāli ekonomiskos procesos, kas atraisītu viņu potenciālu un mainītu dzīves, kā arī, lai kļūtu par paraugu citiem savu kopienu pārstāvjiem.
Projekta galvenie rezultāti:
– Izstrādāta rokasgrāmata mentoriem (LV, LT, ENG) kā strādāt un motivēt sociālā riska grupas cilvēkus uzsākt savu uzņēmējdarbību kādā no amatniecības jomām.
– Apmācīti 40 vietējie amatnieki kā mentori darbā ar sociālā riska grupas cilvēkiem.
– Apmācīti 180 sociālā riska grupas cilvēki kādā no amatniecības jomām.
– Noorganizētas radošās meistardarbnīcas un sniegtas individuālās konsultācijas, mentoru-amatnieku vadībā, 120 sociālā riska grupas cilvēkiem, attīstot praktiskās iemaņas dažādās amatniecības nozarēs – tekstilizstrādājumi un adīšana, keramika, kokapstrāde, āda, papīrs un iepakojums.
– Uzlabota infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanai 5 nozarēs.
Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 217 126 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir EUR 184557,10 EUR.

Šis publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

www.latlit.eu

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC APRĪĻA un MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC aprīļa un maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Digitālā nedēļa 2024

 • 27 marts 2024
 • Informatīvi raksti
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 15. reizi!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk