Augstkalnes pamatskolas skolēni viesojās Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab

8 marts 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Tērvetes pagasta Augstkalnes pamatskolas skolēni februāra mēnesī viesojās Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab. Jaunieši no 5. klases līdz 9. klasei ne tikai guva ieskatu par mūsdienīgām, inovatīvām iekārtām, bet varēja tās apskatīt un redzēt to darbību. Skolēniem tika demonstrētas tādas iekārtas kā ploteris, papīra griezējs, 3D printeris, lāzergravieris, sārienjūtīgs interaktīvs displejs, UV LED printeris, plakanvirsmas griešanas ploteris.

Ar Dobeles PIUAC lektoru palīdzību skolēni tika iepazīstināti ar Open – Lab telpas funkcijām un iespējām, kā arī katrs varēja ar lāzergraviera iekārtu iegravēt savu vārdu uz zīmuļa. Ar jauniešiem tika izrunātas tēmas par nākotnes aktuālajām profesijām un viņi tika iedrošināti savu ideju realizācijā sadarboties ar Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpu Open-Lab lektorēm.

3. martā Augstkalnes skolā viesojās lektore S.Magrina no Cert.lv, kas skolēniem no 1. klases līdz 9. klasei novadīja lekciju par drošu interneta lietošanu, kur tika vērsta uzmanība uz interneta vidē notiekošo emocionālo pazemošanu un atbildību par to, ko nosaka LR likumdošana, kā arī par interneta atkarību, vecāko klašu skolēniem par sekstingu, paroļu drošību, medijpratību un citiem aktuāliem jautājumiem. Pēc novērotā lekcijas laikā varēja redzēt bērnu iesaisti un interesi par apspriestajām tēmām. Plašāku informāciju gan vecāki, gan pedagogi par bērnu drošību interaktīvajā vidē var iegūt www.drossinternets.lv.

Būsim atbildīgi un informēti!

Par koprades – tehnoloģiju telpu “Open Lab”
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā koprades – tehnoloģiju telpā “Open Lab” topošajiem un esošajiem amatniekiem, skolēniem, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja attīstīt savas idejas, radīt jaunus produktu prototipus un uzzināt vairāk par to, ko var izveidot ar telpā esošo iekārtu palīdzību.
Tehnoloģiju telpas apmeklēšana sniedz ieskatu un māca audzēkņiem darboties ar mūsdienīgām, inovatīvām iekārtām, iedvesmo un veicina iztēli, veido lielāku atbildības sajūtu un rosina mācīties patstāvīgi.
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra trešajā stāvā izveidota “Open Lab” fotostudija –  vieta, kur ražotājiem, amatniekiem, studentiem un citiem darītājiem kopā ar profesionālu fotogrāfu mācīties un izveidot skaistas, radošas un kvalitatīvas produktu bildes. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

Dace Laizāne,
Dobeles PIUAC uzņēmējdarbības konsultante Tērvetē

Skolēni darbojas Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab.

Lektore S.Magrina Augstkalnes pamatskolā vada lekciju par drošu interneta lietošanu.

 

 

 

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC APRĪĻA un MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC aprīļa un maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Digitālā nedēļa 2024

 • 27 marts 2024
 • Informatīvi raksti
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 15. reizi!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk