Augstkalnes pamatskolas skolēni viesojās Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab

8 marts 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Tērvetes pagasta Augstkalnes pamatskolas skolēni februāra mēnesī viesojās Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab. Jaunieši no 5. klases līdz 9. klasei ne tikai guva ieskatu par mūsdienīgām, inovatīvām iekārtām, bet varēja tās apskatīt un redzēt to darbību. Skolēniem tika demonstrētas tādas iekārtas kā ploteris, papīra griezējs, 3D printeris, lāzergravieris, sārienjūtīgs interaktīvs displejs, UV LED printeris, plakanvirsmas griešanas ploteris.

Ar Dobeles PIUAC lektoru palīdzību skolēni tika iepazīstināti ar Open – Lab telpas funkcijām un iespējām, kā arī katrs varēja ar lāzergraviera iekārtu iegravēt savu vārdu uz zīmuļa. Ar jauniešiem tika izrunātas tēmas par nākotnes aktuālajām profesijām un viņi tika iedrošināti savu ideju realizācijā sadarboties ar Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpu Open-Lab lektorēm.

3. martā Augstkalnes skolā viesojās lektore S.Magrina no Cert.lv, kas skolēniem no 1. klases līdz 9. klasei novadīja lekciju par drošu interneta lietošanu, kur tika vērsta uzmanība uz interneta vidē notiekošo emocionālo pazemošanu un atbildību par to, ko nosaka LR likumdošana, kā arī par interneta atkarību, vecāko klašu skolēniem par sekstingu, paroļu drošību, medijpratību un citiem aktuāliem jautājumiem. Pēc novērotā lekcijas laikā varēja redzēt bērnu iesaisti un interesi par apspriestajām tēmām. Plašāku informāciju gan vecāki, gan pedagogi par bērnu drošību interaktīvajā vidē var iegūt www.drossinternets.lv.

Būsim atbildīgi un informēti!

Par koprades – tehnoloģiju telpu “Open Lab”
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā koprades – tehnoloģiju telpā “Open Lab” topošajiem un esošajiem amatniekiem, skolēniem, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja attīstīt savas idejas, radīt jaunus produktu prototipus un uzzināt vairāk par to, ko var izveidot ar telpā esošo iekārtu palīdzību.
Tehnoloģiju telpas apmeklēšana sniedz ieskatu un māca audzēkņiem darboties ar mūsdienīgām, inovatīvām iekārtām, iedvesmo un veicina iztēli, veido lielāku atbildības sajūtu un rosina mācīties patstāvīgi.
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra trešajā stāvā izveidota “Open Lab” fotostudija –  vieta, kur ražotājiem, amatniekiem, studentiem un citiem darītājiem kopā ar profesionālu fotogrāfu mācīties un izveidot skaistas, radošas un kvalitatīvas produktu bildes. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

Dace Laizāne,
Dobeles PIUAC uzņēmējdarbības konsultante Tērvetē

Skolēni darbojas Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā Open-Lab.

Lektore S.Magrina Augstkalnes pamatskolā vada lekciju par drošu interneta lietošanu.

 

 

 

Tev varētu arī interesēt

Aicinām uzņēmējus aizpildīt aptauju!

 • 20 septembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles novada uzņēmēju vajadzību izpētes aptauja
Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties Ābolu kūku konkursam!

 • 15 septembris 2023
 • PIUAC raksta
7. oktobrī, Dārzkopības institūta Ābolu svētku ietvaros, aicinām pieteikties ābolu kūku konkursam, kura laikā, noteiksim labāko kūku – Ābolu karalieni.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk