Aucē tiek īstenots LEADER projekts vecākiem

6 janvāris 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Biedrība AKSO sadarbībā ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsts centru Aucē no 2022. gada 15. septembra īsteno LEADER projektu “Vecāku skola – jauni izaicinājumi ģimenēm pandēmijas un ģeopolitisko apstākļu ietekmē” (Nr. 22-06-AL30-A019_2202-000006).

Atskatoties uz 2022. gadā paveikto, priecājamies, ka pagaidām projekts norit pēc sākotnējā plāna – no projektā paredzētajām 24 nodarbībām esam īstenojuši pusi -12 nodarbības, un varam izdarīt secinājumus par paveikto.

Prieks, ka, neskatoties uz dalībnieču un viņu bērnu periodiskām saslimšanām, projekta nodarbībās dalībnieku skaits vienmēr pārsniedzis plānotos 10 cilvēkus. Kopā projektā piedalās vairāk kā 20 vecāki, kas aktīvi sadarbojas savstarpēji un ar lektoriem. Projektu uzsākām ar nodomu veidot stabilu grupu, kurā viens otram var uzticēties, dalīties pieredzē un saprast, kā varam pēc iespējas sekmīgāk pārvarēt grūtības attiecībās ģimenē, īpaši saistībā ar bērnu audzināšanu. Ar šādu domu projekta pirmās nodarbības, izmantojot drāmas terapijas metodes, uzsāka psiholoģe Eva Tabore. Grupu patiešām izdevās saliedēt, tajā pašā laikā ar prieku uzņemam arī jaunus dalībniekus, kas piepulcējas projekta gaitā.

No Evas Tabores stafeti pārņēma veselības veicināšanas speciāliste Agija Sileniece, kura lika aizdomāties un izvērtēt informāciju, kurai noticam, ar kuru dalāmies sociālajos tīklos, kā veidojas dažādi “burbuļi”, kas nepārbaudītas informācijas rezultātā uzkurina un šķeļ sabiedrību.

Īpašu atsaucību guva Laura Dzelzkalēja, biedrības “ZeroWaste Latvija” lektore, kas vienkārši, saprotami un faktos pamatoti atklāja mazatkritumu dzīvesveida nepieciešamību ne tikai, lai saglabātu dabas resursus nākamajām paaudzēm, bet arī kā iespēju ģimenes budžeta sabalansēšanā, pārtikas un citu saimniecisko atkritumu samazināšanā. Pirmajā praktiskajā nodarbībā iemācījāmies izgatavot vannas bumbas no pieejamiem un videi draudzīgiem produktiem, bet otrajā – vaska lupatiņas ēdiena uzglabāšanai, kuras lieliski aizstāj plastmasas plēves un maisiņus.

Projekta smagākās tēmas par attiecībām ģimenē un bērnu audzināšanu šajā saspringtajā laikā, kad pieaug dārdzība un spriedzi izraisa neziņa par nākotni, uzticētas psiholoģēm Ditai Leinertei un Ingai Āboliņi, kas Aucē jau ilgstoši ir darbojušās dažādās citās aktivitātēs. Pusi no plānotajām nodarbībām D. Leinerte jau ir īstenojusi 2022. gadā, pārējās sekos šogad.

Decembra pēdējā nodarbība – pavāres Ilvas Liepniece meistarklases, kā sagatavot veselīgas un lētas maltītes Ziemassvētku un Jaungada galdam – sagādāja prieku ne tikai klātienes dalībniekiem, bet arī visām ģimenēm, kuras svētku galdam izmantoja Ilvas Liepnieces receptes, pēc kurām gatavotie ēdieni ir ne vien garšīgi, bet arī saudzīgi ģimenes budžetam. Un kur tad vēl brīnišķās idejas ēdienu un galda klājuma dekorēšanai! Visnotaļ pozitīvi iedvesmotas, varējām noslēgt 2022. gada projekta aktivitātes.

Paldies mūsu lektoriem, paldies Dobeles novada pašvaldībai par līdzfinansējumu, paldies visiem projekta atbalstītājiem – biedrības AKSO aktīvistēm, īpaši Inai Šulginai, kas pieskatīja mazuļus tām māmiņām, kurām vakaros nebija citu iespēju, lai tiktu uz nodarbībām.

Informāciju sagatavoja
Anita Segliņa,
projekta vadītāja

Tev varētu arī interesēt

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk