Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem”, “IZPROTI, IEKĻAUJIES, SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/

31 oktobris 2023
Iepriekšējā

PROJEKTA MĒRĶIS
IZPROTI – kādā kultūrvēturiskajā vidē esi nonācis, kādas ir vietējās sabiedrības vērtības, kultūra, vēsture, tradīcijas.
IEKĻAUJIES – esi kopā, sadarbojies, interesējies, iesaisties pasākumos, mācies valodu, cieni valsti, novadu un vidi, kurā atrodies.
SĀC – saskati un izmanto iespējas, lai uzlabotu savu labklājību, dzīvo šeit un tagad, veido pats savu dzīvi un uzņemies par to atbildību.

Projekta “Izproti, iekļaujies, sāc” mērķis ir sekmēt Dobeles novadā dzīvojošo Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos un integrāciju Latvijas sabiedrībā, organizējot kursus, kā arī aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas ļautu mazināt psiholoģiski emocionālo spriedzi, uzlabot valsts valodas prasmi un komunikāciju, iepazīt latvisko dzīvesziņu, Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijas, politiski ekonomisko situāciju, gatavojoties un atzīmējot gan Latvijas, gan Ukrainas svētkus, izzinot kopīgo un atšķirīgo mūsu kopienās. Visu šo aktivitāšu rezultātā veidota izpratne par savu iekšējo resursu stiprināšanu un izmantošanu jēgpilni, sastopoties ar ikdienas izaicinājumiem, gūstot priekšstatu par dzīves kvalitātes saistību ar pašregulācijas un pašefektivitātes spējām.

Projekta galvenā mērķa grupa ir Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo, strādā un mācās Dobeles novadā, kā arī Dobeles novada iedzīvotāji. Projekta galvenās aktivitātes ir īstenot kultūrorientācijas kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, t.sk., iekļaujot tēmas apguvei par Latvijas vēsturi, kultūru un vērtībām, valsts pārvaldi un tiesiskumu, latviešu valodu darbā un ikdienā.

Projekts ir par sadarbību, par atbalstu un par izpratni – ne tikai Ukrainas civiliedzīvotājiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Projekts par kopīgo, vērtīgo un noturīgo Dobeles novada iedzīvotājiem.

PROJEKTA ĪSTANOTĀJI
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (Dobeles PIUAC).

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS
15.09.2023. – 20.12.2023.

MĒRĶA GRUPA
Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri strādā Dobeles novadā un ir izteikuši vēlmi uzlabot valsts valodas zināšanas, vai ar kuriem jau ir izveidojusies sadarbība no iepriekš īstenotajiem kursiem. Papildus tiks uzrunāti dalībnieki, izmantojot gan kopienas saziņu grupas, gan arī informējot darba devējus, gan arī novada pašvaldības darbiniekus.

Aktivitātēs tiks iesaistīti gan Ukrainas civiliedzīvotāji un viņu ģimenes locekļi, gan arī vietējie novada iedzīvotāji.

KOPĒJAIS BUDŽETS
14045,00 EUR

PROJEKTA KOORDINATORS
Gundega Bicūze (e-pasts: gundega.bicuze@dobele.lv, tālr.63781741; mob. 25449330)

Tev varētu arī interesēt

Piedāvājam mācīties BEZ maksas par ESF līdzekļiem!

 • 17 jūnijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Šobrīd pieteikšanās uz kuponu saņemšanu NVA ir beigusies, bet, ja kupons ir saņemts, ir iespēja pieteikties pie mums un apgūt angļu valodu!
Lasīt vairāk

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk