Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem”, “IZPROTI, IEKĻAUJIES, SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/

31 oktobris 2023
Iepriekšējā

PROJEKTA MĒRĶIS
IZPROTI – kādā kultūrvēturiskajā vidē esi nonācis, kādas ir vietējās sabiedrības vērtības, kultūra, vēsture, tradīcijas.
IEKĻAUJIES – esi kopā, sadarbojies, interesējies, iesaisties pasākumos, mācies valodu, cieni valsti, novadu un vidi, kurā atrodies.
SĀC – saskati un izmanto iespējas, lai uzlabotu savu labklājību, dzīvo šeit un tagad, veido pats savu dzīvi un uzņemies par to atbildību.

Projekta “Izproti, iekļaujies, sāc” mērķis ir sekmēt Dobeles novadā dzīvojošo Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos un integrāciju Latvijas sabiedrībā, organizējot kursus, kā arī aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas ļautu mazināt psiholoģiski emocionālo spriedzi, uzlabot valsts valodas prasmi un komunikāciju, iepazīt latvisko dzīvesziņu, Latvijas vēsturi, kultūru, tradīcijas, politiski ekonomisko situāciju, gatavojoties un atzīmējot gan Latvijas, gan Ukrainas svētkus, izzinot kopīgo un atšķirīgo mūsu kopienās. Visu šo aktivitāšu rezultātā veidota izpratne par savu iekšējo resursu stiprināšanu un izmantošanu jēgpilni, sastopoties ar ikdienas izaicinājumiem, gūstot priekšstatu par dzīves kvalitātes saistību ar pašregulācijas un pašefektivitātes spējām.

Projekta galvenā mērķa grupa ir Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo, strādā un mācās Dobeles novadā, kā arī Dobeles novada iedzīvotāji. Projekta galvenās aktivitātes ir īstenot kultūrorientācijas kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, t.sk., iekļaujot tēmas apguvei par Latvijas vēsturi, kultūru un vērtībām, valsts pārvaldi un tiesiskumu, latviešu valodu darbā un ikdienā.

Projekts ir par sadarbību, par atbalstu un par izpratni – ne tikai Ukrainas civiliedzīvotājiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Projekts par kopīgo, vērtīgo un noturīgo Dobeles novada iedzīvotājiem.

PROJEKTA ĪSTANOTĀJI
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (Dobeles PIUAC).

PROJEKTA ĪSTENOŠANAS LAIKS
15.09.2023. – 20.12.2023.

MĒRĶA GRUPA
Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri strādā Dobeles novadā un ir izteikuši vēlmi uzlabot valsts valodas zināšanas, vai ar kuriem jau ir izveidojusies sadarbība no iepriekš īstenotajiem kursiem. Papildus tiks uzrunāti dalībnieki, izmantojot gan kopienas saziņu grupas, gan arī informējot darba devējus, gan arī novada pašvaldības darbiniekus.

Aktivitātēs tiks iesaistīti gan Ukrainas civiliedzīvotāji un viņu ģimenes locekļi, gan arī vietējie novada iedzīvotāji.

KOPĒJAIS BUDŽETS
14045,00 EUR

PROJEKTA KOORDINATORS
Gundega Bicūze (e-pasts: gundega.bicuze@dobele.lv, tālr.63781741; mob. 25449330)

Tev varētu arī interesēt

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk

"EIT Food" un nozares uzņēmumi izaicina radīt inovācijas ilgtspējīgai lauksaimniecības un pārtikas nozares nākotnei

 • 31 oktobris 2023
 • Informatīvi raksti
Līdz 4. novembrim aicina pieteikties dalībai "EIT Food Challenge Lab 2023" un izstrādāt novatoriskus risinājumus nozīmīgiem lauksaimniecības un pārtikas nozares izaicinājumiem.
Lasīt vairāk

Ražīgais septembris Dobeles PIUAC

 • 16 oktobris 2023
 • PIUAC raksta
Augustā un septembrī Dobeles PIUAC organizēja aptaujas par mācību vajadzībām.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk