Veiksmīgi īstenots projekts “Zaļā lauksaimniecība bez robežām”

28 janvāris 2021 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Kad pirms diviem gadiem Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā tikās “Zaļās lauksaimniecības bez robežām” pārrobežu projekta komanda no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, visu acīs mirdzēja entuziasms un nepacietība ātrāk sākt jaunas aktivitātes. Toreiz nevienam no partneriem nebija aizdomas par to, ka šādas tikšanās kļūs par greznību pasaules priekšā un daudziem plāniem būs jāmainās, pārvietojot projekta aktivitātes uz virtuālo telpu. Tomēr ir patīkami, ka ne slēgtās robežas, ne ierobežojumi netraucēja sasniegt projekta mērķus. Sarežģītā situācija izraisīja vēl lielāku aizrautību un radošu projekta aktivitāšu pārveidošanu.

Divu projekta īstenošanas gadu laikā sadarbībā ar trim partneriem – Panevēžas biznesa konsultāciju centru (Lietuva), Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru (Latvija), Vietējās ilgtspējīgas attīstības fondu “Inovācijas reģioni” (Baltkrievija) un ekspertiem, tika izstrādāta programma jaunajiem lauksaimniekiem, kuri sapņo par zaļo lauksaimniecību vai ēdiena gatavošanu, bet nezina, ar ko sākt vai vienkārši neuzdrošinās spert pirmo soli. Apmācību programma sastāvēja no trim daļām – bioloģisko produktu veidi un sertifikācija, biznesa plānošana, produktu pārdošana. Saskaņā ar šo apmācības programmu, katra partnera teritorijā tika apmācītas trīs dalībnieku grupas (kopā vairāk nekā 180 esošie un potenciālie lauksaimniecības ražotāji). Latvijā tika organizēta starptautiska trīs dienu radošā darbnīca, kurā piedalījās deviņi dalībnieki no katras valsts, kuri vēlējās izveidot jaunus vai uzlabot esošos produktu logotipus, uzlīmes, iepakojumus, etiķetes utt. Notika trīs pārrobežu sadarbības pasākumi – mācību vizītes zemnieku saimniecībās un dalībnieku saražoto un audzēto produktu prezentācijas. Projekta laikā tika izveidota un attīstīta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas saimniecības vienojošā IT platforma www.greenagriculture.eu. Platformā ir iespējams lejupielādēt mācību materiālus, iepazīties ar Latvijas un kaimiņvalstu audzētājiem, ražotājiem, viņu produktiem, kā arī visiem, kuru darbība atbilst projekta idejai, pastāvīgi tiek aicināts reklamēties šajā platformā.

Lai gan virtuāli bija jāorganizē liels skaits starptautisku pasākumu, mūsdienīgi saziņas līdzekļi, partneru novatorisms un dalībnieku ziņkārība ļāva sasniegt lieliskus rezultātus, noderīgus kontaktus un lieliskas emocijas. Arī noslēguma konference, kura norisinājās 27.janvārī, tika veidota caur tiešsaistes programmu Zoom, tomēr tā bija ne mazāk informējoša, interesanta un izsmeļoša.

PROJEKTA PARTNERI

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīgs Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Aneta Maisaka
Projekta “Zaļā lauksaimniecība bez robežām” ENI-LLB-1-117 asistente
Tel.nr. +371 26887365
E-pasts: eni.aneta.maisaka@gmail.com

Tev varētu arī interesēt

Priecīgas LIELDIENAS!

  • 1 aprīlis 2021
  • PIUAC raksta
Lieldienu rītā redzētie sapņi piepildās! Sapņosim lielus sapņus un skatīsimies kā tie piepildās!
Lasīt vairāk

ŠOGAD SVINAM 25!

  • 11 janvāris 2021
  • PIUAC raksta
Šogad mums aprit jau 25 gadi! Gadi nav daudz, bet piedzīvots ļoti daudz! Aicinām Jūs katru visa šī gada garumā mūsu jubileju svinēt kopā, atceroties pārsteidzošākos, nozīmīgākos, interesantākos notikumus mūsu centra darbības laikā!
Lasīt vairāk

Attīstot bioloģisko lauksaimniecību

  • 15 decembris 2020
  • Uzņēmējdarbības projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības uz uzņēmējdarbības atbalsta centrā projekta “Zaļā lauksaimniecība bez robežām” ietvaros norisinājās radoši un praktiski semināri par bioloģiskās lauksaimniecības produktu vizuālās identitātes un iesaiņojuma attīstību. Tika izstrādāti jauni produktu iepakojumu risinājumi dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.
Lasīt vairāk

Top rokasgrāmata mentoriem - amatniekiem

  • 25 novembris 2020
  • Projekti
Nereti sabiedrībai ir aizspriedumi, ka cilvēki, kuri ir bez darba vienkārši negrib strādāt. Taču starp mums dzīvo cilvēki, kuriem nav iespējams strādāt pilnu darba laiku vai pilnu darba nedēļu ārpus mājām. Tās ir, piemēram, vientuļās māmiņas ...
Lasīt vairāk

PATRIOTU MĒNESIS DOBELES NOVADĀ!

  • 19 novembris 2020
  • Uzņēmējdarbības projekti
PATRIOTU MĒNESIS DOBELES NOVADĀ! Piedalies akcijā - atbalsti vietējos ražotājus un iegūsti akcijas dalībnieku sarūpētu dāvanu!
Lasīt vairāk