Veiksmīgi īstenots projekts “Zaļā lauksaimniecība bez robežām”

28 janvāris 2021 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Kad pirms diviem gadiem Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā tikās “Zaļās lauksaimniecības bez robežām” pārrobežu projekta komanda no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, visu acīs mirdzēja entuziasms un nepacietība ātrāk sākt jaunas aktivitātes. Toreiz nevienam no partneriem nebija aizdomas par to, ka šādas tikšanās kļūs par greznību pasaules priekšā un daudziem plāniem būs jāmainās, pārvietojot projekta aktivitātes uz virtuālo telpu. Tomēr ir patīkami, ka ne slēgtās robežas, ne ierobežojumi netraucēja sasniegt projekta mērķus. Sarežģītā situācija izraisīja vēl lielāku aizrautību un radošu projekta aktivitāšu pārveidošanu.

Divu projekta īstenošanas gadu laikā sadarbībā ar trim partneriem – Panevēžas biznesa konsultāciju centru (Lietuva), Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru (Latvija), Vietējās ilgtspējīgas attīstības fondu “Inovācijas reģioni” (Baltkrievija) un ekspertiem, tika izstrādāta programma jaunajiem lauksaimniekiem, kuri sapņo par zaļo lauksaimniecību vai ēdiena gatavošanu, bet nezina, ar ko sākt vai vienkārši neuzdrošinās spert pirmo soli. Apmācību programma sastāvēja no trim daļām – bioloģisko produktu veidi un sertifikācija, biznesa plānošana, produktu pārdošana. Saskaņā ar šo apmācības programmu, katra partnera teritorijā tika apmācītas trīs dalībnieku grupas (kopā vairāk nekā 180 esošie un potenciālie lauksaimniecības ražotāji). Latvijā tika organizēta starptautiska trīs dienu radošā darbnīca, kurā piedalījās deviņi dalībnieki no katras valsts, kuri vēlējās izveidot jaunus vai uzlabot esošos produktu logotipus, uzlīmes, iepakojumus, etiķetes utt. Notika trīs pārrobežu sadarbības pasākumi – mācību vizītes zemnieku saimniecībās un dalībnieku saražoto un audzēto produktu prezentācijas. Projekta laikā tika izveidota un attīstīta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas saimniecības vienojošā IT platforma www.greenagriculture.eu. Platformā ir iespējams lejupielādēt mācību materiālus, iepazīties ar Latvijas un kaimiņvalstu audzētājiem, ražotājiem, viņu produktiem, kā arī visiem, kuru darbība atbilst projekta idejai, pastāvīgi tiek aicināts reklamēties šajā platformā.

Lai gan virtuāli bija jāorganizē liels skaits starptautisku pasākumu, mūsdienīgi saziņas līdzekļi, partneru novatorisms un dalībnieku ziņkārība ļāva sasniegt lieliskus rezultātus, noderīgus kontaktus un lieliskas emocijas. Arī noslēguma konference, kura norisinājās 27.janvārī, tika veidota caur tiešsaistes programmu Zoom, tomēr tā bija ne mazāk informējoša, interesanta un izsmeļoša.

PROJEKTA PARTNERI

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā ir atbildīgs Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Aneta Maisaka
Projekta “Zaļā lauksaimniecība bez robežām” ENI-LLB-1-117 asistente
Tel.nr. +371 26887365
E-pasts: eni.aneta.maisaka@gmail.com

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk