Top rokasgrāmata mentoriem – amatniekiem

25 novembris 2020 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Nereti sabiedrībai ir aizspriedumi, ka cilvēki, kuri ir bez darba vienkārši negrib strādāt. Taču starp mums dzīvo cilvēki, kuriem nav iespējams strādāt pilnu darba laiku vai pilnu darba nedēļu ārpus mājām. Tās ir, piemēram, vientuļās māmiņas ar maziem bērniem, cilvēki ar hroniskām slimībām, jaunieši pēc izglītības iegūšanas, kas nav atraduši savu pirmo darbu, cilvēki pirmspensijas vecumā un vecāki, kuru aprūpē ir bērns ar īpašām vajadzībām un pie tam lauku iedzīvotājiem. Dzīvojot lauku apvidū, iespējas sasniegt piemērotu darba vietu ir mazākas kā pilsētniekiem.

Oktobra beigās, projekta “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” ietvaros, tiešsaistē pirmo reizi tikās praktizējošu psihologu-ekspertu grupa no Latvijas un Lietuvas. No Latvijas puses ekspertu grupā piedalījās psiholoģe Dita Leinerte. Tikšanās iemesls bija kopīgi uzsākt veidot metodikas rokasgrāmatu mentoriem-amatniekiem, kas turpmāk būs labs ceļvedis ne tikai amatniekiem, bet jebkuram interesantam, kas vēlēsies nodot savas amata prasmes sociālā riska grupas cilvēkiem, tos apmācot vai iesaistot radošās darbnīcās. Rokasgrāmatā būs iekļautas trīs tēmas – (1) Psiholoģija un motivācijas programmas dažādu riska grupu pārstāvjiem, (2) Darbs ar bezdarbniekiem, ieskaitot ilgstošos bezdarbniekus un (3) Darbs ar atkarībām un pieredzi sociālajā darbā. Tā būs pieejama ikvienam interesentam gan drukātā veidā kā brošūra, gan kā e-grāmata. Darbs pie rokasgrāmatas izstrādes ilgs līdz jaunā gada sākumam. Nākamajā gadā projektā pieaicinātie eksperti dalīsies savās zināšanās ar mentoriem-amatniekiem, kā arī palīdzēs tiem, pēc iespējas veiksmīgāk, apmācīt dažādās amatu prasmēs sociālā riska grupas cilvēkus, motivējot tos mainīt savu dzīvi uz labo pusi.

Ceram, ka amatniecība kādam no dalībniekiem varētu kļūt par iemīļotu darbu, kādam par iespēju sakrāt resursus cita darba vai mācību uzsākšanai, savukārt, mācības projekta ietvaros – socializācijai un garastāvokļa uzlabošanai.

Projekts “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” /Med-Craft, Nr.LLI-532/”.
Projekta galvenais mērķis ir motivēt un iedrošināt maznodrošināto kopienu pārstāvjus iesaistīties izglītojošos un sociāli ekonomiskos procesos, kas atraisītu viņu potenciālu un mainītu dzīves, kā arī, lai kļūtu par paraugu citiem savu kopienu pārstāvjiem.
Projekta galvenie rezultāti:
– Izstrādāta rokasgrāmata mentoriem (LV, LT, ENG) kā strādāt un motivēt sociālā riska grupas cilvēkus uzsākt savu uzņēmējdarbību kādā no amatniecības jomām.
– Apmācīti 40 vietējie amatnieki kā mentori darbā ar sociālā riska grupas cilvēkiem.
– Apmācīti 180 sociālā riska grupas cilvēki kādā no amatniecības jomām.
– Noorganizētas radošās meistardarbnīcas un sniegtas individuālās konsultācijas, mentoru-amatnieku vadībā, 120 sociālā riska grupas cilvēkiem, attīstot praktiskās iemaņas dažādās amatniecības nozarēs – tekstilizstrādājumi un adīšana, keramika, kokapstrāde, āda, papīrs un iepakojums.
– Uzlabota infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanai 5 nozarēs.

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 217 126 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir EUR 184557,10 EUR.

Šis publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
www.latlit.eu

Tev varētu arī interesēt

Iesaisties un attīsti prasmes projektā PROTI un DARI!

  • 13 janvāris 2025
  • Piesakies apmācībām
Dobeles novada deputāti apstiprināja pašvaldības dalību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) īstenotajā projektā “PROTI un DARI 2.0”.
Lasīt vairāk

Dobeles novada iedzīvotāji aicināti pieteikties februārī un martā plānotajiem bezmaksas kursiem digitālo prasmju pilnveidei

  • 10 janvāris 2025
  • Piesakies apmācībām
Ir uzsākta digitālo prasmju izglītības programma iedzīvotājiem, lai attīstītu iedzīvotāju digitālās pašapkalpošanās prasmes un kompetences.
Lasīt vairāk

Dobeles novada iedzīvotāji apgūst finanšu pratību

  • 27 decembris 2024
  • PIUAC raksta
Lai uzlabotu iedzīvotāju finanšu pratību visā Latvijā, šajā gadā tika uzsākta izglītības programma "Kļūsti par naudas pratēju!".
Lasīt vairāk

Atvērta pieteikšanās mācībām nodarbinātajiem platformā stars.gov.lv

  • 10 decembris 2024
  • Informatīvi raksti
Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina nodarbinātos un pašnodarbinātos no 18 gadu vecuma pieteikties izglītības programmām.
Lasīt vairāk

Apskatāma PIUAC īstenoto kursu "Gleznošanas pamati" absolventu izstāde

  • 25 novembris 2024
  • PIUAC raksta
No 22. novembra līdz 20. decembrim, Dobeles pilsētas kultūras namā apskatāma kursu “Gleznošanas pamati” absolventu izstāde.
Lasīt vairāk

Uzsāks mācības profesionālās tālākizglītības programmā "GRĀMATVEDĪBA"

  • 12 novembris 2024
  • Piesakies apmācībām
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā (PIUAC) paredzēts uzsākt profesionālās tālākizglītības programmas "Grāmatvedība" apguvi.
Lasīt vairāk