Dobeles PIUAC uzsācis realizēt projektu “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai”

30 jūlijs 2020 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs kopā ar partneriem no Lietuvas – Anīkšču mākslas inkubatoru – mākslas studiju un Panevēžas Biznesa centru šī gada 1.jūnijā uzsāka realizēt starptautisku projektu “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” (Med-Craft, Nr.LLI-532).

Projekta galvenais uzdevums būs motivēt un iedrošināt darba meklētājus – jauniešus bezdarbniekus, jaunos vecākus, pirms-pensijas vecuma cilvēkus un seniorus, kas dzīvo attālās lauku teritorijās Dobeles novadā (Latvija), Utenas un Panevēžas rajonos (Lietuva), iesaistīties izglītojošos un sociāli ekonomiskos procesos. Projekta dalībniekiem būs iespēja piedalīties apmācībās, radošās darbnīcās dažādās amatniecības jomās, kā arī saņemt atbalstu no mentoriem ar mērķi atraisīt savu potenciālu un mainīt dzīvi, piemēram, uzsākot savu “mazo biznesu”.

Projekts to mēģinās sasniegt, izveidojot trūcīgo kopienu pārstāvjiem speciālu pielāgotu apmācību sistēmu, t.sk. izstrādājot metodoloģiju darbam ar šo konkrēto mērķa grupa, kā arī apmācot 40 amatniekus kā mentorus, kas tālāk strādās ar 180 izvēlētiem trūcīgo kopienu pārstāvjiem nododot viņiem amatniecības prasmes tādās nozarēs kā tekstils, adīšana, keramika, kokapstrāde, papīrs un iepakojums un tml. Trūcīgo kopienu pārstāvjiem projekts piedāvās teorētiskās apmācības un praktiskas radošās darbnīcas, kā arī nodrošinās koučingu un mentoringu.
Pilnveidot un uzlabot Latvijas-Lietuvas pierobežas biznesa vidi ar tādu aktivitāšu palīdzību, kuras stimulētu vietējos amatniekus attīstīt jaunas biznesa idejas radošās amatniecības jomā, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību.

Projekta uzdevumu veiksmīga realizācija stimulēs trūcīgo kopienu sociāli ekonomiskās aktivitātes Latvijas-Lietuvas pierobežas teritorijās, risinot gan bezdarba, gan degradācijas problēmas nelielos lauku ciematos.

PROJEKTA GALVENĀS AKTIVITĀTES UN REZULTĀTI
– Izstrādāta rokasgrāmata mentoriem (LV, LT, ENG) kā strādāt un motivēt sociālā riska grupas / maznodrošināto kopienu cilvēkus uzsākt savu uzņēmējdarbību kādā no amatniecības jomām.
– Apmācīti 40 vietējie amatnieki kā mentori darbā ar sociālā riska grupas cilvēkiem.
– Apmācīti 180 sociālā riska grupas cilvēki kādā no amatniecības jomām (.
– Noorganizētas radošās meistardarbnīcas un sniegtas individuālās konsultācijas, mentoru-amatnieku vadībā, 120 sociālā riska grupas cilvēkiem, attīstot praktiskās iemaņas dažādās amatniecības nozarēs – tekstilizstrādājumi un adīšana, keramika, kokapstrāde, āda, papīrs un iepakojums.
– Uzlabota infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanai 5 nozarēs.

Aicinām sekot informācijai par projekta aktualitātēm Dobeles PIUAC mājaslapā pic.dobele.lv un Facebook.

Projekts “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” /Med-Craft, Nr.LLI-532/.
Projekts tiek realizēts ar INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstu. Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 217 126 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir EUR 184557,10 EUR.
Šis publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

 

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC APRĪĻA un MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC aprīļa un maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Digitālā nedēļa 2024

 • 27 marts 2024
 • Informatīvi raksti
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 15. reizi!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk