Par SMEPRO 2 aktivitātēm

14 decembris 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

2023. gada 13. decembrī ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā (PIUAC) ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm. Projekts SMEPRO 2 tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība, vadošais partneris šajā projektā ir Zemgales plānošanas reģions, sadarbojoties ar 6 partneriem no visām Zemgales pašvaldībām.

Projekta SMEPRO 2 mērķis ir  veiksmīgas pieredzes un prakses kapitalizācija, izmantošana un rezultātu pavairošana, lai veicinātu Zemgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībās un sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem (MVU). Projekta īstenošanas laikā galvenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti, ko plānoja realizēt Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs bija iegādāts tehniskais aprīkojums, noorganizētas teorētiskās apmācības un praktiskās darbnīcas Dobeles novada uzņēmējiem. Augustā tika noorganizēts pieredzes apmaiņas brauciens novada amatniekiem uz Vidzemes reģionu un Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”.  

Dobeles PIUAC datorklasē 12 darba un 1 pasniedzēja vieta tika aprīkotas ar  jauniem datoru komplektiem un datorkrēsliem, un no jauna izveidota viena šādi aprīkota darbavieta Dobeles Amatu mājā. Datori aprīkoti ar programmām CorelDRAW un Illustrator, noorganizējot interesentiem apmācību semināru ciklu šo programmu lietošanā. Pēc teorijas apguves tika dota iespēja praktiski izmantot PIUAC koprades tehnoloģiju telpā OpenLab esošās iekārtas, pirmajā reizē gan kopā ar speciālistu pielietojot zināšanas par CorelDRAW un Illustrator. Ar projektā ieplānotajiem finanšu līdzekļiem tika iegādāts sietspiedes komplekts un izšūšanas mašīna, kam lietošanai nepieciešams izmantoto tieši šīs programmas. Kopā ar speciālistiem radošajās darbnīcās interesentiem tika piedāvāts iepazīties praktiskā un izglītojošā darbībā ar jaunajām iekārtam.

Projekta ietvaros dalībnieki teorētiskajās un radošajās nodarbībās tika mudināti veidot sava produkta vizuālo identitāti, iepazīt platformas “Canva” iespējas, apgūt sociālo tīklu tendences un to piedāvātās iespējas. Tika apskatīts mākslīgais intelekts, reklāma sociālajos tīklos un TikTok iespējas ikviena uzņēmējdarbībā. Lai arī turpmāk mazie uzņēmēji kvalitatīvi izmantotu PIUAC paspārnē izveidoto fotostudiju, bilžu apstrādei studijā un izbraukumos tika iegādāts jaudīgs portatīvais dators. Teorētiskās apmācības ir aizvadītas, bet iegādātais aprīkojums arī turpmāk tiek piedāvāts lietošanai un savas uzņēmējdarbības attīstībai Dobeles PIUAC un Dobeles Amatu mājas telpās, atliek tikai sazināties un norunāt sev un speciālistiem vēlamo laiku. Uz tikšanos Jaunajā gadā!

Tev varētu arī interesēt

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk