Par SMEPRO 2 aktivitātēm

14 decembris 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

2023. gada 13. decembrī ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā (PIUAC) ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm. Projekts SMEPRO 2 tiek īstenots pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība, vadošais partneris šajā projektā ir Zemgales plānošanas reģions, sadarbojoties ar 6 partneriem no visām Zemgales pašvaldībām.

Projekta SMEPRO 2 mērķis ir  veiksmīgas pieredzes un prakses kapitalizācija, izmantošana un rezultātu pavairošana, lai veicinātu Zemgales reģiona uzņēmējdarbības vides attīstību pašvaldībās un sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem (MVU). Projekta īstenošanas laikā galvenās aktivitātes un sasniedzamie rezultāti, ko plānoja realizēt Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs bija iegādāts tehniskais aprīkojums, noorganizētas teorētiskās apmācības un praktiskās darbnīcas Dobeles novada uzņēmējiem. Augustā tika noorganizēts pieredzes apmaiņas brauciens novada amatniekiem uz Vidzemes reģionu un Rūjienas amatnieku biedrību “Rūzele”.  

Dobeles PIUAC datorklasē 12 darba un 1 pasniedzēja vieta tika aprīkotas ar  jauniem datoru komplektiem un datorkrēsliem, un no jauna izveidota viena šādi aprīkota darbavieta Dobeles Amatu mājā. Datori aprīkoti ar programmām CorelDRAW un Illustrator, noorganizējot interesentiem apmācību semināru ciklu šo programmu lietošanā. Pēc teorijas apguves tika dota iespēja praktiski izmantot PIUAC koprades tehnoloģiju telpā OpenLab esošās iekārtas, pirmajā reizē gan kopā ar speciālistu pielietojot zināšanas par CorelDRAW un Illustrator. Ar projektā ieplānotajiem finanšu līdzekļiem tika iegādāts sietspiedes komplekts un izšūšanas mašīna, kam lietošanai nepieciešams izmantoto tieši šīs programmas. Kopā ar speciālistiem radošajās darbnīcās interesentiem tika piedāvāts iepazīties praktiskā un izglītojošā darbībā ar jaunajām iekārtam.

Projekta ietvaros dalībnieki teorētiskajās un radošajās nodarbībās tika mudināti veidot sava produkta vizuālo identitāti, iepazīt platformas “Canva” iespējas, apgūt sociālo tīklu tendences un to piedāvātās iespējas. Tika apskatīts mākslīgais intelekts, reklāma sociālajos tīklos un TikTok iespējas ikviena uzņēmējdarbībā. Lai arī turpmāk mazie uzņēmēji kvalitatīvi izmantotu PIUAC paspārnē izveidoto fotostudiju, bilžu apstrādei studijā un izbraukumos tika iegādāts jaudīgs portatīvais dators. Teorētiskās apmācības ir aizvadītas, bet iegādātais aprīkojums arī turpmāk tiek piedāvāts lietošanai un savas uzņēmējdarbības attīstībai Dobeles PIUAC un Dobeles Amatu mājas telpās, atliek tikai sazināties un norunāt sev un speciālistiem vēlamo laiku. Uz tikšanos Jaunajā gadā!

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

  • 2 februāris 2024
  • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

  • 28 decembris 2023
  • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

  • 5 decembris 2023
  • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

  • 5 decembris 2023
  • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

  • 10 novembris 2023
  • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk