IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

5 decembris 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16, kas ir Latvijas valsts budžeta finansētā un Sabiedrības integrācijas fonda organizētā “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” programma, kuras mērķis ir nodrošināt kultūrorientācijas kursus un pasākumus, kas sekmē sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un Latvijas sabiedrību.

Mūsuprāt, ikvienam cilvēkam, mainot dzīves vietu (neatkarīgi no apstākļiem), ir svarīgi iejusties jaunajā vidē. Šim nolūkam arī ir nepieciešams IZPRAST, kā dzīvo un strādā vietējie iedzīvotāji, kādas kultūrvēsturiskās tradīcijas un kādi politiski-ekonomiskie lēmumi šo dzīvi nosaka. Novembris un decembris ir vispiemērotākais laiks, kad radīt priekšstatu par valsts tradīcijām, kultūru un citām svarīgām tēmām. Latvijas valsts gadadienas mēnesis ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem paspilgtinās projekta ietvaros organizētās aktivitātes.

Projekts “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16 vēsta par to, ka visa pamatā ir izpratne. Izpratni veicina valodas prasme. Tā, neapšaubāmi, atvieglo savstarpējo saziņu un komunikāciju un paplašina darba iespējas, jo daudzi no šeit dzīvojošajiem ukraiņiem ir savu jomu speciālisti, kuri ir spiesti pieņemt savādākus dzīves nosacījumus valodas nezināšanas dēļ. Tādēļ jau ir sākušās latviešu valodas apguves nodarbības, kurās 3 reizes nedēļā vakaros dalībnieki uzlabo savas sarunvalodas prasmes.

Ja valodas prasmes ir pirmā nepieciešamība tieši Ukrainas iedzīvotājiem, tad pārējās mūsu piedāvātās aktivitātes būtu visnotaļ noderīgas un interesantas arī vietējiem iedzīvotājiem, kā atgādinājums, atkārtošana, informācija un iespējas pielietot iegūtās prasmes un metodes savā ikdienā.

Visiem ir saprotams, ka valodas prasmi nevar apgūt bez praktiskā pielietojuma. Tādēļ aicinājums “IEKĻAUJIES” piedāvātajos pasākumos veicinās valodas lietojumu, savstarpējo sapratni, atbalstu un sadarbību. Gatavojoties Valsts svētkiem, bijām sagatavojuši gan meistarklasi svētku dekoru un piespraužu gatavošanai, gan ekskursiju uz mūsu valsts pirmā prezidenta Kārļa Ulmaņa dzimtas mājām “Pikšām”, gan arī plānojuši iesaistīties pilsētā paredzētajos pasākumos 11. un 18. novembrī.

Savukārt, DECEMBRIS ir svētku mēnesis, kad runāsim par Saules gada ritu, latviskajām tradīcijām, spēka zīmēm un rakstiem. Tāpat gatavosim dāvanas un dekorus svētkiem, cepsim ābolus, pīrāgus un piparkūkas.

Lai IEKĻAUTOS vietējā sadzīvē, darba vidē, pasākumos (ne tikai “ienācējiem”, bet arī vietējiem iedzīvotājiem), reizēm ir jāpārvar iekšēja pretestība, neticība sev, ir jāsaprot sevi un savas emocijas un jāzina, ko un kā ar tām sadzīvot. Tāpēc projekta ietvaros piedāvātais kurss ir “Deju kustību terapija”, kurā caur apzinātu kustību dalībnieki mācās sadzīvot ar SEVI, savām sajūtām, darbojoties individuāli un apzinoties savu fizisko varēšanu, pieņemot situācijas, sadarbojoties mazās grupās un visiem kopā vienotā komandā.

Un, visbeidzot, iedrošinājums “SĀC”, kas ir nepieciešams ikvienam no mums kādā dzīves situācijā. Ir nepieciešams pirmais solis, lai sāktu – mainīt situāciju, sasniegt jaunus mērķus, īstenot ieceres utt. Šoreiz esam plānojuši īstenot Uzņēmējdarbības veicināšanas kursu, kas, atšķirībā no iepriekš minētajām klātienes aktivitātēm (ar ierobežotu dalībnieku skaitu), notiks attālinātajā režīmā, kurā varēs piedalīties visi interesenti. Nodarbības galvenā vērība tiks pievēsta tieši savas individuālās darbības uzsākšanai un attīstīšanai. Šis kurss paredzēts trīs blokos:

 • Kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai uzsāktu kaut ko savu? Ieskicēsim būtiskākās jomas, bet vairāk uzmanību pievērsīsim tieši pārdošanas un finanšu pārvaldības prasmēm.
 • Jaunas profesijas 21.gadsimtā – darbs tiešsaistē – šajā daļā apskatīsim dažādus digitālos rīkus uzņēmējdarbības veicināšanai, kuru pārvaldība var kļūt par papildus vai pamata ienākumu avotu. Šāds darbības veids ļauj būt brīvam un veikt savu darbu no jebkuras vietas pasaulē, kur ir interneta pieslēgums.
 • Ieskats, kā sākt savu uzņēmējdarbību Latvijā, un kādus finansējumus veidus varam piesaistīt.
 • Visa kursa laikā būs jau pieredzējušu uzņēmēju pieredzes stāsti – par ieguvumiem, problēmām un iespējamiem risinājumiem, kā arī informācija par papildus zināšanu apgūšanas iespējām.

Projektu esam plānojuši noslēgt 27. decembrī un apvienot ar Pieaugušo izglītības dienu Dobeles novadā, kurā parādīsim gan projektā paveikto, gan arī iepazīstināsim ar nākotnes iecerēm.

Aicinām – IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC. Sper pirmo soli.

Konkrētu informāciju par pasākumiem, saturu un reģistrāciju meklējiet mūsu informatīvajos līdzekļos.

“Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. /“IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16/ ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Izproti, iekļaujies, sāc” saturu atbild Dobeles pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs.”

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk