Dobeles novada pieaugušo iedzīvotāju izglītības vajadzību izpēte

24 jūlijs 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Eiropas Komisija (EK) 2023. gadu ir nosaukusi par “Prasmju gadu”, lai stiprinātu iedzīvotāju un uzņēmumu konkurētspēju gan darba/profesionālajā tirgū, gan arī pievērstu uzmanību savas personīgās dzīves labklājības paaugstināšanai, pilnveidojot mūža laikā apgūtās vai no jauna iegūtās prasmes. Mūsu laikmetā aktualizējušies tādi procesi kā digitalizācija, automatizācija un globalizācija. Tie nosaka izmaiņas, kas skar katru pieaugušo vecumā no 18 līdz 65+. Līdz ar to ir jābūt gataviem ne tikai darba un karjeras maiņai, bet arī personīgās atbildības izmaiņām par savu, savas ģimenes dzīvi (un arī līdzcilvēku dzīvēm, īpaši,  ja pildi atbilstošus amata pienākumus).

EK izdalījusi astoņas galvenās pamatprasmju/kompetenču grupas mūžizglītībā (2018):
1. Daudzvalodu kompetence
2. Personīgā sociālā un mācīšanās mācīties kompetence
3. Pilsoniskuma kompetence
4. Uzņēmējdarbības kompetence
5. Kultūras izpratnes un izpausmes kompetence
6. Digitālā kompetence
7. Matemātiskā kompetence  un kompetence dabaszinībās, tehnoloģijās un inženierzinātnēs
8. Rakstīt pratības kompetence

Lai efektīvāk un mērķtiecīgāk sagatavotu izglītības piedāvājumu 2023./2024. mācību gadam Dobeles novada pieaugušajiem iedzīvotājiem, līdz 18.08.2023. lūdzam Jūs atbildēt uz anketas jautājumiem, izvērtējot savas vajadzības personīgo un profesionālo prasmju pilnveidošanai vai jaunu prasmju iegūšanai.

Piedāvājam saņemt 1h bezmaksas konsultāciju par mācību iespējām saskaņā ar Jūsu personīgajām vajadzībām un iespējām, iepriekš piesakoties: tālr. 25449330; e-pasts: gundega.bicuze@dobele.lv. (Dobeles PIUAC Apmācību procesa koordinatore Gundega Bicūze).

Aptauju vēlams aizpildīt elektroniski ŠEIT.

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk