Dobeles PIUAC arī meklēja neparasto Auces pilsētas svētkos

1 augusts 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Aspazijas laukums bija rosīgs un ar bērnu čalām piepildīts. Tur darbojās arī Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētās radošās darbnīcas. Katram gribētājam – gan mazam, gan lielam – Zaigas Vismanes, Inese Pašules un PIUAC pārstāvju vadībā bija iespēja radoši izpausties un uzmeistarot kādu suvenīru.

Turpat pie radošajām darbnīcām varēja saņemt izzinošas foto orientēšanās “Atklāj Auci” uzdevumus, kas bija Auces Tūrisma informācijas punkta veidota aktivitāte ar mērķi iepazīt Auci. Aktivitāte guva visnotaļ labu atsaucību un tajā piedalījās komandas, ģimenes ar bērniem un individuālie piedzīvojumu meklētāji no Auces, Bauskas, Rīgas, Jelgavas, Dobeles u.c. Prieks par labajām atsauksmēm, vēlmi iepazīt un atklāt Auci!

Arī Garšu skvērā Aspazijas laukumā mēs meklējām kaut ko neparastu un tā bija Auces garša. Konkursā varēja piedalīties Auces ēdināšanas uzņēmumi un Auces saimnieces.

Veikala ELVI saimnieces vērtēšanai piedāvāja gaļas “kastanīšus” un siļķu/kartupeļu uzkodiņu. Veikals – kafejnīca IEVA Aucē ir slavens ar savām plātsmaizēm, bulciņām, pīrādziņiem un pārējo konditorejas produkciju. Šos gardumus ir iecienījuši ne tikai Auces iedzīvotāji, bet arī viesi no kaimiņu Lietuvas. Konkursam “Auces garšu meklējot” saimnieces piedāvāja biezpiena plātsmaizi, mazas bulciņas un speķa pīrādziņus. SIA “MPS Vecauce” pils ēdnīcas kolektīvs vērtēšanai lika galdā Auces pusē iecienītas kanapē siļķmaizītes ar paipalu olu. Inga Eglīte ar savām kūkām ir pazīstama ne tikai Auces iedzīvotājiem, bet arī tālākā apkaimē dzīvojošiem. Konkursam piedāvāja saldos groziņus ar krēmu.

Garšu skvērā varēja nogaršot piedāvātos ēdienus un nobalsot par savu favorītu. Apmeklētājiem viss tik ļoti garšoja, ka drīz vien degustāciju galds bija tukšs un burciņas piepildītas ar balsošanas žetoniem.

Saskaitot žetonus, tika noskaidrota Auces garša 2023 un tās bija SIA “MPS Vecauce” piedāvātās kanapē siļķmaizītes. Izrādījās, ka ne vienmēr ir jāmeklē kaut kas neparasts. Bieži pavisam parastas lietas – varbūt nedaudz uzlabotas, nedaudz uzpušķotas – arī ir tās labākās.

Vēl pirms svētkiem, kad Auces iedzīvotājiem uzdevām jautājumu, kas pēc viņu prāta ir Auces garša, daudzi atbildēja, ka tās ir kūkas. Auces kūku cepējas ir pazīstamas ne tikai Aucē, bet nu jau tālākā apkaimē. Garšu skvērā darbojās arī saimniece un kūku cepēja Ilva Liepniece. Ilvas vadītā meistarklasē katrs gribētājs varēja izdekorēt savu mini kūciņu ar krēmu, ogām un dekoriem.

Pasākuma laikā norisinājās arī dažādi konkursi, kuros piedalījās bērni. Viņi sacentās olu lobīšanā, pupiņu šķirošanā un turku zirņu ēšanā.

Noslēgumā, kā jau katrā svētku reizē ierasts, Garšu skvēra apmeklētāji tika cienāti ar Svētku torti.

Garšu skvēra Aucē atbalstītāji: SIA “MPS Vecauce”, SIA “Best Berry”, ZS “Imantas”, Dobeskalnu vīni, A/S Dobeles dzirnavnieks.

Savukārt Svētku gājienā Dobeles PIUAC devās kopā ar vietējiem uzņēmējiem – kūku meistarēm Ilvu Liepnieci un Ingu Eglīti, pinumu meistaru Ilmāru Reimani, uzņēmējiem Ģirtu Anti ar ģimeni un Inu Šulginu ar savu pulciņu. Mūsu pulkā bija arī Bišu karalis – Andis Krieviņš – ar savu saimi. Kā patīkams pārsteigums Svētku gājiena skatītājiem bija mazo “bitīšu” dāvātais medus.

Uz tikšanos nākamgad!

Foto: 1.-15. Guntis Vilberts

Foto: 1.-14. un 16. Guntis Vilberts

Tev varētu arī interesēt

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk

Par vētras postījumiem Dobeles novadā un seku likvidēšanas risinājumiem

 • 11 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
Dobeles novads 7. augustā pārdzīvoja nebijušu dabas stihiju, kas nežēlīgi iznīcinājusi infrastruktūru novadā.
Lasīt vairāk

Piedalies LTRK ekspresaptaujā par 7. augusta vētras radīto kaitējumu uzņēmumam

 • 8 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
Lai apzinātu uzņēmējiem radītos zaudējumus un iegūto informāciju izmantotu darbā ar politikas veidotājiem, LTRK ir sagatavojusi ekspresaptauju par 7. augusta vētras nodarīto kaitējumu uzņēmumiem.
Lasīt vairāk