Dobeles PIUAC arī meklēja neparasto Auces pilsētas svētkos

1 augusts 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Aspazijas laukums bija rosīgs un ar bērnu čalām piepildīts. Tur darbojās arī Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra organizētās radošās darbnīcas. Katram gribētājam – gan mazam, gan lielam – Zaigas Vismanes, Inese Pašules un PIUAC pārstāvju vadībā bija iespēja radoši izpausties un uzmeistarot kādu suvenīru.

Turpat pie radošajām darbnīcām varēja saņemt izzinošas foto orientēšanās “Atklāj Auci” uzdevumus, kas bija Auces Tūrisma informācijas punkta veidota aktivitāte ar mērķi iepazīt Auci. Aktivitāte guva visnotaļ labu atsaucību un tajā piedalījās komandas, ģimenes ar bērniem un individuālie piedzīvojumu meklētāji no Auces, Bauskas, Rīgas, Jelgavas, Dobeles u.c. Prieks par labajām atsauksmēm, vēlmi iepazīt un atklāt Auci!

Arī Garšu skvērā Aspazijas laukumā mēs meklējām kaut ko neparastu un tā bija Auces garša. Konkursā varēja piedalīties Auces ēdināšanas uzņēmumi un Auces saimnieces.

Veikala ELVI saimnieces vērtēšanai piedāvāja gaļas “kastanīšus” un siļķu/kartupeļu uzkodiņu. Veikals – kafejnīca IEVA Aucē ir slavens ar savām plātsmaizēm, bulciņām, pīrādziņiem un pārējo konditorejas produkciju. Šos gardumus ir iecienījuši ne tikai Auces iedzīvotāji, bet arī viesi no kaimiņu Lietuvas. Konkursam “Auces garšu meklējot” saimnieces piedāvāja biezpiena plātsmaizi, mazas bulciņas un speķa pīrādziņus. SIA “MPS Vecauce” pils ēdnīcas kolektīvs vērtēšanai lika galdā Auces pusē iecienītas kanapē siļķmaizītes ar paipalu olu. Inga Eglīte ar savām kūkām ir pazīstama ne tikai Auces iedzīvotājiem, bet arī tālākā apkaimē dzīvojošiem. Konkursam piedāvāja saldos groziņus ar krēmu.

Garšu skvērā varēja nogaršot piedāvātos ēdienus un nobalsot par savu favorītu. Apmeklētājiem viss tik ļoti garšoja, ka drīz vien degustāciju galds bija tukšs un burciņas piepildītas ar balsošanas žetoniem.

Saskaitot žetonus, tika noskaidrota Auces garša 2023 un tās bija SIA “MPS Vecauce” piedāvātās kanapē siļķmaizītes. Izrādījās, ka ne vienmēr ir jāmeklē kaut kas neparasts. Bieži pavisam parastas lietas – varbūt nedaudz uzlabotas, nedaudz uzpušķotas – arī ir tās labākās.

Vēl pirms svētkiem, kad Auces iedzīvotājiem uzdevām jautājumu, kas pēc viņu prāta ir Auces garša, daudzi atbildēja, ka tās ir kūkas. Auces kūku cepējas ir pazīstamas ne tikai Aucē, bet nu jau tālākā apkaimē. Garšu skvērā darbojās arī saimniece un kūku cepēja Ilva Liepniece. Ilvas vadītā meistarklasē katrs gribētājs varēja izdekorēt savu mini kūciņu ar krēmu, ogām un dekoriem.

Pasākuma laikā norisinājās arī dažādi konkursi, kuros piedalījās bērni. Viņi sacentās olu lobīšanā, pupiņu šķirošanā un turku zirņu ēšanā.

Noslēgumā, kā jau katrā svētku reizē ierasts, Garšu skvēra apmeklētāji tika cienāti ar Svētku torti.

Garšu skvēra Aucē atbalstītāji: SIA “MPS Vecauce”, SIA “Best Berry”, ZS “Imantas”, Dobeskalnu vīni, A/S Dobeles dzirnavnieks.

Savukārt Svētku gājienā Dobeles PIUAC devās kopā ar vietējiem uzņēmējiem – kūku meistarēm Ilvu Liepnieci un Ingu Eglīti, pinumu meistaru Ilmāru Reimani, uzņēmējiem Ģirtu Anti ar ģimeni un Inu Šulginu ar savu pulciņu. Mūsu pulkā bija arī Bišu karalis – Andis Krieviņš – ar savu saimi. Kā patīkams pārsteigums Svētku gājiena skatītājiem bija mazo “bitīšu” dāvātais medus.

Uz tikšanos nākamgad!

Foto: 1.-15. Guntis Vilberts

Foto: 1.-14. un 16. Guntis Vilberts

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk