VIETĒJAIS AMATNIEK – TEV IR IESPĒJA “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”!

26 maijs 2021 Projekti
Iepriekšējā

Mums blakus dzīvo cilvēki, kuriem nav iespējams strādāt pilnu darba laiku vai pilnu darba nedēļu ārpus mājām, piemēram, vientuļās māmiņas ar maziem bērniem, cilvēki ar hroniskām slimībām, jaunieši pēc izglītības iegūšanas, kas nav atraduši savu pirmo darbu, cilvēki pirmspensijas vecumā un vecāki, kuru aprūpē ir bērns ar īpašām vajadzībām. Pie tam daudziem cilvēkiem, dzīvojot lauku apvidū, iespējas sasniegt piemērotu darba vietu ir mazākas kā pilsētniekiem.

Motivēt un mudināt šos cilvēkus piedalīties izglītības un sociālekonomiskajos procesos, kas mainītu viņu dzīvi uz pozitīvo pusi, ir viens no Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošana” mērķiem. Projektu realizē 3 partneri – Anīkšču mākslas inkubators – mākslas studija (Lietuva), Panevēžas Biznesa centrs (Lietuva) un Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (Latvija).

2020.gada beigās praktizējošu psihologu-ekspertu grupa no Latvijas un Lietuvas izstrādāja metodikas rokasgrāmatu “MOTIVĒTI RADĪT” amatniekiem-mentoriem, kas turpmāk būs labs ceļvedis ne tikai amatniekiem, bet jebkuram interesentam, kas vēlēsies nodot savas amata prasmes maznodrošināto grupu cilvēkiem, tos apmācot vai iesaistot radošās darbnīcās.

Rokasgrāmatā ir aprakstīta pieeja un metodika darbā ar maznodrošināto grupu pārstāvjiem, piedāvājot vairākas mācību teorijas un modeļus, kā arī mentoringa praktiskie aspekti, individuālās un grupu koučinga tehnikas un apmācības metodes un tehnika, ko mentori var pielietot nododot savu pieredzi tālāk. Rokasgrāmatā ir sniegti arī dažādi praktiski vingrinājumi un padomi.

Sagatavotais atbalsta materiāls drīzumā būs pieejams ikvienam interesentam latviešu, lietuviešu un angļu valodās gan drukātā veidā kā brošūra, gan kā e-grāmata Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra mājas lapā.

Jūnijā pieaicinātie psihologi-eksperti dalīsies savās zināšanās ar amatniekiem-mentoriem 3 dienu apmācību kursā “PALĪDZĒT RADĪT UN DARĪT KOPĀ”.

Projekta darba grupa aicina vietējos amatniekus no Auces, Dobeles un Tērvetes novadiem, kuri ir gatavi sadarboties, palīdzēt vietējiem maznodrošināto grupu cilvēkiem apgūt pirmos soļus kādā no amatniecības jomām, piedalīties trīs dienu teorētisko apmācību ciklā “Palīdzēt radīt un darīt kopā”. Apmācības notiks krievu valodā tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties apmācībām var aizpildot anketu ŠEIT.

Rudenī amatnieki-mentori kopā ar psihologu-ekspertu sešos Dobeles novada pagastos darbosies ar trūcīgo kopienu pārstāvjiem teorētiskās apmācībās un praktiskās radošās darbnīcās, nododot viņiem amatniecības pamatprasmes dažādās jomās – tekstils, adīšana, keramika, kokapstrāde, ādas apstrāde, papīrs un iepakojums un tml. Ikvienam apmācību dalībniekam būs iespēja saņemt konsultācijas un atbalstu ar mērķi palīdzēt kļūt par pašnodarbinātām personām un strādāt patstāvīgi vai arī pievienoties amatnieku apvienībām, kļūstot par darba ņēmējiem.

PIETEIKTIES vai UZZINĀT vairāk par iespējām piedalīties projekta aktivitātēs var zvanot Dobeles PIUAC pa tālr.63700142, rakstot e-pastu – piuac@dobele.lv vai sekojot aktualitātēm Dobeles PIUAC mājas lapā – www.pic.dobele.lv vai Facebook.

Evija Kalniņa
Projekta asistente
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs

Projekts “Amatniecība kā palīgs maznodrošināto kopienu sociālās dzīves kvalitātes uzlabošanai” /Med-Craft, Nr.LLI-532/”.

Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam mērķis ir sekmēt Programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
Šo projektu finansē Eiropas Savienība. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 217 126 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) ir EUR 184557,10 EUR.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
www.latlit.eu

Tev varētu arī interesēt

PIESAKIES Dobeles tūrisma GIDU APMĀCĪBĀM un saņem atļauju vadīt ekskursijas!

  • 28 aprīlis 2021
  • Piesakies apmācībām
Apmācību kursa mērķis ir sagatavot tūrisma gidus ekskursiju vadīšanai Dobeles pilsētā, sniedzot teorētiskas un praktiskas zināšanas par Dobeli, tās vēsturi, tūrisma objektiem un apskates vietām.
Lasīt vairāk

Seko Dobeles PIUAC LTRK iespēju festivālā "UZŅĒMĒJU DIENAS Zemgalē 2021"

  • 21 aprīlis 2021
  • PIUAC raksta
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jelgavas pilsētu aicina apmeklēt LTRK Iespēju festivālu “Uzņēmēju dienas Zemgalē 2021”, kas virtuālā formātā norisināsies
Lasīt vairāk

Priecīgas LIELDIENAS!

  • 1 aprīlis 2021
  • PIUAC raksta
Lieldienu rītā redzētie sapņi piepildās! Sapņosim lielus sapņus un skatīsimies kā tie piepildās!
Lasīt vairāk

Veiksmīgi īstenots projekts “Zaļā lauksaimniecība bez robežām”

  • 28 janvāris 2021
  • Projekti
Kad pirms diviem gadiem Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā tikās “Zaļās lauksaimniecības bez robežām” pārrobežu projekta komanda no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, visu acīs mirdzēja entuziasms un nepacietība ātrāk sākt jaunas aktivitātes.
Lasīt vairāk

ŠOGAD SVINAM 25!

  • 11 janvāris 2021
  • PIUAC raksta
Šogad mums aprit jau 25 gadi! Gadi nav daudz, bet piedzīvots ļoti daudz! Aicinām Jūs katru visa šī gada garumā mūsu jubileju svinēt kopā, atceroties pārsteidzošākos, nozīmīgākos, interesantākos notikumus mūsu centra darbības laikā!
Lasīt vairāk