Saulvedis un PIUAC atklāj, rada un izgaršo Dobeles pilsētas svētkos

8 jūnijs 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Dobeles pilsētas svētku “SĀC VASARU TE!” ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja apmeklēt “Garšu skvēru” un tajā iepazīt Dobeles novada mājražotājus, kā arī atrast savu Dobeles garšu. Mājražotāji piedāvāja vīnu, gaļu, saldumus, piparkūkas, medu, kā arī produkciju no irbenēm. Garšu skvēra ēdinātāju piedāvājums bija gana plašs, lai apmierinātu katra apmeklētāja vēlmes, tai skaitā arī vegānās virtuves cienītāji nepalika bešā.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 Garšu skvēra apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Īsto latvju saimnieci Brigitu Puriņu, kā arī piedalīties Debesmannas kulšanā, un visas dienas garumā katrs varēja nobaudīt mājražotājas Marikas Grīslītes cepto maizi.

Pasākuma laikā norisinājās dažādi konkursi, kurus vadīja Māris Grigalis. Apmeklētāji varēja sacensties burgeru un kūciņu ātrēšanas konkursā un izgaršot dzērienus, tos atpazīstot. Visas dienas garumā varēja nobalsot par savu mīļāko ražotāju un, atbildot uz jautājumiem par ražotājiem, tikt pie balvām no Dobeles dzirnavnieka.

Lai sāktu vasaru koši un ar paša radītu “odziņu” apģērbā, Amatu mājā norisinājās suvenīru apdrukas darbnīca, kurā bija iespējams apdrukāt pieejamos izstrādājumus – T-kreklu, auduma maisiņu, ūdens pudeli, cepuri un pat zeķes. Gan lieliem, gan maziem bija interese izveidot sev personalizētu suvenīru. Ar OpenLab plakanvirsmas griešanas ploteri varēja izgriezt sev tīkamu attēlu, tekstu vai kādu stilīgu saukli un ar lielformāta gludekli jeb termopresi piekausēt materiālu pie apģērba.

Pa vidu visam Dobeles Pieaugušo izglītības centra, Tūrisma informācijas centra un Amatu mājas darbinieki devās svētku gājienā. Tā kā PIUAC paspārnē izveidota novada mājražotāju, amatnieku un zemnieku uzņēmējdarbības veicināšanas kustība “Dobele dara”, rosinot sadarbību ikdienā, gājienā bijām kopā ar tūrisma pakalpojuma sniedzēju Augēniju Rulli un viņas mīluli – Saulvedi.

Paldies ikvienam par  atbalstu, piedalīšanos un radošumu! Sākam vasaru kopā!

Tev varētu arī interesēt

Aicinām uzņēmējus aizpildīt aptauju!

 • 20 septembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles novada uzņēmēju vajadzību izpētes aptauja
Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties Ābolu kūku konkursam!

 • 15 septembris 2023
 • PIUAC raksta
7. oktobrī, Dārzkopības institūta Ābolu svētku ietvaros, aicinām pieteikties ābolu kūku konkursam, kura laikā, noteiksim labāko kūku – Ābolu karalieni.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk