Saulvedis un PIUAC atklāj, rada un izgaršo Dobeles pilsētas svētkos

8 jūnijs 2023 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

Dobeles pilsētas svētku “SĀC VASARU TE!” ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja apmeklēt “Garšu skvēru” un tajā iepazīt Dobeles novada mājražotājus, kā arī atrast savu Dobeles garšu. Mājražotāji piedāvāja vīnu, gaļu, saldumus, piparkūkas, medu, kā arī produkciju no irbenēm. Garšu skvēra ēdinātāju piedāvājums bija gana plašs, lai apmierinātu katra apmeklētāja vēlmes, tai skaitā arī vegānās virtuves cienītāji nepalika bešā.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 Garšu skvēra apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Īsto latvju saimnieci Brigitu Puriņu, kā arī piedalīties Debesmannas kulšanā, un visas dienas garumā katrs varēja nobaudīt mājražotājas Marikas Grīslītes cepto maizi.

Pasākuma laikā norisinājās dažādi konkursi, kurus vadīja Māris Grigalis. Apmeklētāji varēja sacensties burgeru un kūciņu ātrēšanas konkursā un izgaršot dzērienus, tos atpazīstot. Visas dienas garumā varēja nobalsot par savu mīļāko ražotāju un, atbildot uz jautājumiem par ražotājiem, tikt pie balvām no Dobeles dzirnavnieka.

Lai sāktu vasaru koši un ar paša radītu “odziņu” apģērbā, Amatu mājā norisinājās suvenīru apdrukas darbnīca, kurā bija iespējams apdrukāt pieejamos izstrādājumus – T-kreklu, auduma maisiņu, ūdens pudeli, cepuri un pat zeķes. Gan lieliem, gan maziem bija interese izveidot sev personalizētu suvenīru. Ar OpenLab plakanvirsmas griešanas ploteri varēja izgriezt sev tīkamu attēlu, tekstu vai kādu stilīgu saukli un ar lielformāta gludekli jeb termopresi piekausēt materiālu pie apģērba.

Pa vidu visam Dobeles Pieaugušo izglītības centra, Tūrisma informācijas centra un Amatu mājas darbinieki devās svētku gājienā. Tā kā PIUAC paspārnē izveidota novada mājražotāju, amatnieku un zemnieku uzņēmējdarbības veicināšanas kustība “Dobele dara”, rosinot sadarbību ikdienā, gājienā bijām kopā ar tūrisma pakalpojuma sniedzēju Augēniju Rulli un viņas mīluli – Saulvedi.

Paldies ikvienam par  atbalstu, piedalīšanos un radošumu! Sākam vasaru kopā!

Tev varētu arī interesēt

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk