Par vētras postījumiem Dobeles novadā un seku likvidēšanas risinājumiem

11 augusts 2023 Informatīvi raksti
Iepriekšējā Nākamā

Stiprais vējš, spēcīgās lietavas un lielgraudu krusa sabojājusi īpašumus, lielākoties norauti vai bojāti jumti, ēkām izsisti logi, nogāztas elektrolīnijas, daudzviet iznīcināta un bojāta vēl nenovāktā lauksaimniecības raža un lauksaimniecības tehnika, izgāzti, nolauzti koki, cietusi arī pašvaldības infrastruktūra – Tērvetes pagasta pārvaldes ēkai izdauzīti logi un bojāta ēkas fasāde, Bukaišu tautas namam uzgāzies koks, kā arī bojāta Lejasstrazdu bērnunama ēka.

Vissmagāk cietusi Tērvetes apkaime, kur postījumi redzami ik uz soļa, izpostot visiem tik iemīļoto Tērvetes dabas parku un piedzīvojumu parku “Tarzāns”, cietusi arī Kroņauces, Naudītes un Apguldes teritorija. Iedzīvotāji nekavējoties pulcējās pie sagruvušajām ēkām, nogāztajiem kokiem un centās glābt, ko vēl var saglābt. Lai vērtētu vētras radītos zaudējumus, 7. augusta pēcpusdienā Dobeles novada domes vadība kopā ar pagastu pārvaldniekiem un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku apsekoja novada teritoriju. Primāri apzinot nodarītos postījumus, pašvaldība steidza piedāvāt izmitināšanas iespēju negaisā cietušajiem, kuriem tas nepieciešams, līdz šim izmitināšana bijusi nepieciešama 7 novada iedzīvotājiem.

8. augustā Dobeles novadā ieradās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, lai novērtētu dabas stihijas radītās sekas, zaudējumus un iedzīvotāju vajadzības. Apmeklējuma laikā prezidents tikās gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan lauksaimniekiem, kuru īpašumus vētra izpostījusi visvairāk, solot jau nākamajā dienā pēc tikšanās runāt ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pēc iespējas ātrāk iedarbinātu efektīvu palīdzības programmu. Pēc Valsts prezidenta apmeklējuma Dobeles novadā ieradās arī pats Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, lai klātienē apzinātu radīto postu novada iedzīvotāju īpašumiem. Tikšanās laikā tika pārrunāti iespējamie risinājumi, kā pēc iespējas īsākā laika posmā palīdzēt negaisa radīto seku cietušajiem iedzīvotājiem, kā arī lauksaimniekiem.

Savukārt 9. augustā domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis devās uz tikšanos ar Finanšu ministru, lai vienotos par papildus finanšu līdzekļu piešķiršanu Dobeles novada pašvaldībai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Aicinām pagasta iedzīvotājus sazināties ar pagasta pārvalžu vadītājiem gadījumos, kad nepieciešams saņemt plēves jumta pagaidu segumam un izsisto logu aizklāšanai, ir radīti postījumi dzīvesvietās un ir nepieciešama izmitināšana; citos gadījumos, kur nepieciešama pagastu pārvalžu palīdzība saistībā ar vētras radītajiem postījumiem. Bojāto šīferu un būvgružu nodošanai uzstādīti konteineri, kuros drīkst mest šīferus un būvgružus (tai skaitā stiklu): – Apguldē – Dārza ielā 1; – Anneniekos – Ļukas ciemā. – Dobeles pagastā – Lejasstrazdos pie 22. mājas; – Penkulē – pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas “Upeslīči”. – Tērvetes pagastā – “Zelmeņos” (pie ugunsdzēsēju DEPO); Drīzumā tiks izlikti papildus konteineri, aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par konteineru atrašanās vietām www.dobele.lv un pašvaldības oficiālajā Facebook vietnē. Svarīgi – katrā no attiecīgajiem konteineriem atļauts izmest tikai šīferus un būvgružus.

Dobeles novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus vērsties Sociālajā dienestā, ja ir nepieciešams materiālais atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai – nepieciešama pārtika, salijušas mēbeles vai nepieciešama psihosociāla palīdzība. Atbilstoši Dobeles novada domes 31.08.2021. saistošajiem noteikumiem Nr. 6 “Par sociālās palīdzības pabalstiem Dobeles novadā” mājsaimniecībām ir pieejams krīzes pabalsts vētras radīto seku novēršanai, lai to saņemtu aicinām ar iesniegumu vērsties Dobeles novada pašvaldības Sociālajā dienestā, pagastu pārvaldēs vai kādā no Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem novadā. Iesniegumu iespējams iesniegt arī elektroniski, to elektroniski parakstītu nosūtot uz e-pastu: soc.dienests@dobele.lv. Iesniegumam klāt lūgums pievienot vētras radīto postījumu fotofiksāciju.

Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar Sociālo dienestu pa tālr. 63700193 vai 25612745. Lai apzinātu un novērtētu kopējo negaisa radīto postījumu apmēru novadā, Dobeles novada pašvaldība aicina iedzīvotājus aizpildīt VARAM izstrādāto pieteikuma anketu vētras radīto seku apzināšanai un zaudējumu novērtēšanai. Veidlapa ērtai aizpildīšanai pieejama www.dobele.lv sākumlapā. Šobrīd ikvienam ir iespēja palīdzēt negaisā cietušajiem, ziedojot naudas līdzekļus, kas tiks izmantoti būvmateriālu iegādei, lai pēc iespējas ātrāk tos novirzītu izpostīto mājokļu atjaunošanai. Ziedot iespējams, veicot pārskaitījumu: Biedrība “Tavi draugi” Konta nr.: LV30HABA0551055353206 Maksājuma mērķis: “Ziedojums Dobeles novadā vētrā cietušajiem”. Tā kā daba ir neprognozējama un laika prognozes arī turpmāk var mūs pārsteigt, lūdzu, sargiet sevi un savu īpašumu, iespēju robežās apdrošinot gan sevi, gan savu īpašumu.

Informāciju sagatavoja:
Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk