Līdz 6. novembrim vēl var pieteikties ES fondu mācībām pieaugušajiem visā Latvijā

6 novembris 2017 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Vēl tikai līdz 6. novembrim var pieteikties mācībām pieaugušajiem projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Strādājoši vai pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem var izvēlēties apgūt kādu no 770 izglītības programmām, kuras iedzīvotājiem pieejamas ar ES fondu atbalstu 50 Latvijas pilsētās un novados.

Ikvienam vecumā no 25 gadiem, kas strādā
Mācībām var pieteikties ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam. Liela pieteikumu skaita gadījumā priekšrocības uzņemšanā ir pieaugušajiem vecumā pēc 45 gadiem, kuri strādā profesiju klasifikatora 5., 7., 8. un 9. pamatgrupu profesijās, proti, ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, kvalificēti strādnieki un amatnieki, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri vai vienkāršajās profesijās strādājošie, jo tieši šīs iedzīvotāju grupas ir visvairāk pakļautas bezdarba riskam nākotnē.

Lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts, savukārt strādājošajiem iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs. Līdzmaksājuma lielums var būt no nepilniem desmit eiro līdz pat vairāk nekā 100 eiro, tas atkarīgs no izvēlētās programmas. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir pilnībā bez maksas, kā arī pieejams atbalsts reģionālajai mobilitātei, savukārt strādājošajiem ar invaliditāti – asistenta vai surdotulka izmaksu kompensācija.

Pieteikšanās notiek, iesniedzot dokumentus kādā no 55 izglītības iestādēm, kas piedāvā mācības. Mācības varēs apvienot ar darbu, un tās plānots uzsākt 2018. gada janvārī.

Mācības visā Latvijā četrās nozarēs
Lai iespējami ātrāk reaģētu uz pārmaiņām darba tirgū, pirmās mācības pieejamas četrās Latvijas ekonomikai prioritārajās nozarēs, kurās kvalificēta darbaspēka trūkums ir visaktuālākais visā Latvijā. Šīs nozares ir būvniecība, metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības, kokrūpniecība, kā arī elektronisko un optisko iekārtu ražošanas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Projekts piedāvā profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Ar tām pieaugušie var ne tikai celt savu esošo kvalifikāciju un iegūt jaunas prasmes, bet arī apgūt citu darba tirgū pieprasītu profesiju. Pirmajā pieteikšanās kārtā ir iespēja apgūt 67 dažādas profesijas trijās no piedāvātajām nozarēm.

Mācības pieejamas 50 Latvijas pilsētās un novados. Visplašākais programmu klāsts piedāvāts Rīgā – 195, otrajā vietā ierindojas Daugavpils ar 184 izglītības programmām, bet trešajā – Rēzekne, kur izglītības iestādes piedāvā 153 mācību programmas.

Iespēja atzīt profesionālo kvalifikāciju 52 profesijās
Projekta partneri ir 64 Latvijas pašvaldības, kurās darbojas un nepieciešamības gadījumā strādājošajiem informatīvas konsultācijas par projektu un pieejamām mācībām savā pilsētā vai novadā sniedz pieaugušo izglītības koordinators. Visu koordinatoru kontakti pieejami saitē: http://bit.ly/PIkoordinatori

Ja nepieciešamās prasmes kādā no profesijām četrās nozarēs jau ir iegūtas darba vidē vai citur, strādājošais vecumā no 25 gadiem projekta laikā var izmantot iespēju ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences atzīšanu, nokārtojot eksāmenu un iegūstot kvalifikācijas dokumentu kādā no 52 profesijām. Dalība projektā ļauj saņemt radušos izdevumu kompensāciju 90% vai 100% apmērā. Arī šajā aktivitātē pieteikšanās notiek līdz 6. novembrim.

Sīkāka informācija par mācībām un projektu pieejama vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Par projektu
Projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra. Tā mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sešu gadu laikā līdz 2022. gada 31. decembrim ieguldot vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Papildu informācija:
Arita Sila
Kampaņas “Tuvāk jaunam darbam!” sabiedrisko attiecību speciāliste
P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības
T. (+371) 67812241, 29623240
arita.sila@prae.lv

Zane Birka
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Vecākā informācijas speciāliste
T. (+371) 67785462
zane.birka@viaa.gov.lv

Tev varētu arī interesēt

Iesaisties un attīsti prasmes projektā PROTI un DARI!

  • 13 janvāris 2025
  • Piesakies apmācībām
Dobeles novada deputāti apstiprināja pašvaldības dalību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) īstenotajā projektā “PROTI un DARI 2.0”.
Lasīt vairāk

Dobeles novada iedzīvotāji aicināti pieteikties februārī un martā plānotajiem bezmaksas kursiem digitālo prasmju pilnveidei

  • 10 janvāris 2025
  • Piesakies apmācībām
Ir uzsākta digitālo prasmju izglītības programma iedzīvotājiem, lai attīstītu iedzīvotāju digitālās pašapkalpošanās prasmes un kompetences.
Lasīt vairāk

Dobeles novada iedzīvotāji apgūst finanšu pratību

  • 27 decembris 2024
  • PIUAC raksta
Lai uzlabotu iedzīvotāju finanšu pratību visā Latvijā, šajā gadā tika uzsākta izglītības programma "Kļūsti par naudas pratēju!".
Lasīt vairāk

Atvērta pieteikšanās mācībām nodarbinātajiem platformā stars.gov.lv

  • 10 decembris 2024
  • Informatīvi raksti
Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina nodarbinātos un pašnodarbinātos no 18 gadu vecuma pieteikties izglītības programmām.
Lasīt vairāk

Apskatāma PIUAC īstenoto kursu "Gleznošanas pamati" absolventu izstāde

  • 25 novembris 2024
  • PIUAC raksta
No 22. novembra līdz 20. decembrim, Dobeles pilsētas kultūras namā apskatāma kursu “Gleznošanas pamati” absolventu izstāde.
Lasīt vairāk

Uzsāks mācības profesionālās tālākizglītības programmā "GRĀMATVEDĪBA"

  • 12 novembris 2024
  • Piesakies apmācībām
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā (PIUAC) paredzēts uzsākt profesionālās tālākizglītības programmas "Grāmatvedība" apguvi.
Lasīt vairāk