Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

30 augusts 2023 Informatīvi raksti
Iepriekšējā Nākamā

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”. Tika organizētas dienas nodarbības, kurās jauniešiem bija iespēja nedēļas laikā iepazīties ar uzņēmējiem, saprast kā ir būt mazajam uzņēmējam un iepazīties ar tehnoloģijas telpas Open Lab pieejamajām iekārtām.  

Pirmā diena sākās jaudīgi –  jaunieši kopā ar pasniedzēju Signi Dumfu caur dažādām aktivitātēm atraisījās un iepazina viens otru. Diena turpinājās ar Open Lab tehnoloģiju telpas apskati un mazu prezentāciju, ko tad var izveidot no telpā esošajām iekārtām.

Otrajā nodarbību dienā jaunieši devās iepazīt Dobeles novada darītājas – uzņēmējas. Dienas pirmajā pusē apciemojām mājražotāju Ilzi Vilciņu,  “Virtuves burvestības” saimnieci. Ciemošanās laikā Ilze uzbūra burgeru meistraklasi, kur jaunieši paši piedalījās gatavošanas procesā. Tur pat tapa arī “zero veist” brauniji. Pēc tam ciemojāmies pie Najas Gailes, uzņēmuma “Piesta” vadītājas. Kopīgā meistarklasē jaunieši šuva somiņas jeb tašiņas.

Trešās dienas mērķis bija apgūt datorprogrammu Adobe Illustrator, kur nodarbību dalībnieki veidoja “Moodboard”, jeb sajūtu planšetes par savu izgatavoto tašiņu. Tika izmantota PIUAC fotostudija, kur  jaunieši bildēja savus produktus un veidoja īsu video rullīti, montējot video fragmentus.

Ceturtajā nodarbību dienā darbojāmies ar koprades tehnoloģiju telpas “OpenLab” iekārtām  – plakanvirmas griešanas ploteri, kas izgrieza dalībnieku izdomātu iepakojumu un Uv led printeri –  kas printēja jauno uzņēmēju dizainētas uzlīmes. Iekārta, kas jauniešiem patika visvairāk, šoreiz izrādījās –  termoprese. Ar tās palīdzību tika piekausēts dizains pie T-krekliem.

Lai nedaudz atvilktu elpu no darbīgās nedēļas jaunieši noslēdzošajā, nodarbību piektajā dienā, aktīvi pavadīja pirmo dienas daļu –  spēlēja galda spēles, dziedāja un jautri pavadīja laiku kopā. Noslēgumā radītos darbus nodarbību dalībnieki prezentēja, parādot katrs savu veikumu – sajūtu planšeti, video rullīti, izveidoto produktu jeb somu, kā arī iepakojumu.

Paldies visiem sadarbības partneriem!

Tev varētu arī interesēt

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

  • 8 septembris 2023
  • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

  • 25 augusts 2023
  • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

  • 15 augusts 2023
  • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk

Par vētras postījumiem Dobeles novadā un seku likvidēšanas risinājumiem

  • 11 augusts 2023
  • Informatīvi raksti
Dobeles novads 7. augustā pārdzīvoja nebijušu dabas stihiju, kas nežēlīgi iznīcinājusi infrastruktūru novadā.
Lasīt vairāk

Piedalies LTRK ekspresaptaujā par 7. augusta vētras radīto kaitējumu uzņēmumam

  • 8 augusts 2023
  • Informatīvi raksti
Lai apzinātu uzņēmējiem radītos zaudējumus un iegūto informāciju izmantotu darbā ar politikas veidotājiem, LTRK ir sagatavojusi ekspresaptauju par 7. augusta vētras nodarīto kaitējumu uzņēmumiem.
Lasīt vairāk