Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

30 augusts 2023 Informatīvi raksti
Iepriekšējā Nākamā

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”. Tika organizētas dienas nodarbības, kurās jauniešiem bija iespēja nedēļas laikā iepazīties ar uzņēmējiem, saprast kā ir būt mazajam uzņēmējam un iepazīties ar tehnoloģijas telpas Open Lab pieejamajām iekārtām.  

Pirmā diena sākās jaudīgi –  jaunieši kopā ar pasniedzēju Signi Dumfu caur dažādām aktivitātēm atraisījās un iepazina viens otru. Diena turpinājās ar Open Lab tehnoloģiju telpas apskati un mazu prezentāciju, ko tad var izveidot no telpā esošajām iekārtām.

Otrajā nodarbību dienā jaunieši devās iepazīt Dobeles novada darītājas – uzņēmējas. Dienas pirmajā pusē apciemojām mājražotāju Ilzi Vilciņu,  “Virtuves burvestības” saimnieci. Ciemošanās laikā Ilze uzbūra burgeru meistraklasi, kur jaunieši paši piedalījās gatavošanas procesā. Tur pat tapa arī “zero veist” brauniji. Pēc tam ciemojāmies pie Najas Gailes, uzņēmuma “Piesta” vadītājas. Kopīgā meistarklasē jaunieši šuva somiņas jeb tašiņas.

Trešās dienas mērķis bija apgūt datorprogrammu Adobe Illustrator, kur nodarbību dalībnieki veidoja “Moodboard”, jeb sajūtu planšetes par savu izgatavoto tašiņu. Tika izmantota PIUAC fotostudija, kur  jaunieši bildēja savus produktus un veidoja īsu video rullīti, montējot video fragmentus.

Ceturtajā nodarbību dienā darbojāmies ar koprades tehnoloģiju telpas “OpenLab” iekārtām  – plakanvirmas griešanas ploteri, kas izgrieza dalībnieku izdomātu iepakojumu un Uv led printeri –  kas printēja jauno uzņēmēju dizainētas uzlīmes. Iekārta, kas jauniešiem patika visvairāk, šoreiz izrādījās –  termoprese. Ar tās palīdzību tika piekausēts dizains pie T-krekliem.

Lai nedaudz atvilktu elpu no darbīgās nedēļas jaunieši noslēdzošajā, nodarbību piektajā dienā, aktīvi pavadīja pirmo dienas daļu –  spēlēja galda spēles, dziedāja un jautri pavadīja laiku kopā. Noslēgumā radītos darbus nodarbību dalībnieki prezentēja, parādot katrs savu veikumu – sajūtu planšeti, video rullīti, izveidoto produktu jeb somu, kā arī iepakojumu.

Paldies visiem sadarbības partneriem!

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC APRĪĻA un MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC aprīļa un maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Digitālā nedēļa 2024

 • 27 marts 2024
 • Informatīvi raksti
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 15. reizi!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk