“EIT Food” un nozares uzņēmumi izaicina radīt inovācijas ilgtspējīgai lauksaimniecības un pārtikas nozares nākotnei

31 oktobris 2023 Informatīvi raksti
Iepriekšējā Nākamā

Līdz 4. novembrim studenti, pētnieki, jaunuzņēmēji, pārtikas un lauksaimniecības nozarē nodarbinātie, kā arī citu jomu profesionāļi, kas ieinteresēti veidot ilgtspējīgu agrikultūras nākotni, aicināti pieteikties dalībai “EIT Food Challenge Lab 2023” un izstrādāt novatoriskus risinājumus nozīmīgiem lauksaimniecības un pārtikas nozares izaicinājumiem.

«EIT Food Challenge Lab 2023» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) pārtikas industrijas zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» aktivitāte, ko Latvijā īsteno «EIT Food HUB Latvija» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru. To atbalsta uzņēmumi «Bayer» un «DOJUS Latvija», definējot nozarei aktuālus izaicinājumus.

Pieteikties – https://www.f6s.com/eit-food-challenge-lab-2023-in-latvia/about

«EIT Food Challenge Lab 2023» mērķis ir, izmantojot dizaina domāšanas metodes un apvienojot akadēmisko izcilību un specifikas nozares zināšanas, īsā laikā radīt potenciālus biznesa risinājumus un mazināt plaisu starp zinātni un uzņēmējdarbību. Lai nodrošināti starpdisciplinaritāti komandā, tajā aicināti piedalīties studenti, pētnieki un profesionāļi ar zināšanām dažādās jomās – no biotehnoloģijām līdz biznesa attīstīšanai.

«Bayer» dalībniekus izaicinās radīt risinājumus, kas paātrinās virzību uz ilgtspējīgu lauksaimniecību, sekmējot pārtikas ražošanu un vienlaikus mazinot ietekmi uz vidi. Arī «DOJUS Latvija» izaicinājums ir tieši saistīts ar negatīvās ietekmes mazināšanu lauksaimniecībā, padarot to ilgtspējīgu. Proti, dalībniekiem būs jādomā, kā samazināt lauksaimniecības radītās emisijas, ieviešot rīkus, kas, piemēram, reāllaikā mēra augsnes PH un, balstoties datos, uzlabo augsnes un tehnikas veiktspēju.
Lai stimulētu risinājumu attīstību, katrā kategorijā tiks noteikta uzvarētājkomanda, kas saņems 2000 eiro lielu naudas balvu, kā arī iespēju veidot un attīstīt jaunuzņēmumu sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem «EIT Food» uzņēmējdarbības atbalsta programmās.

Komandas darbu žūrijai prezentēs jau 21. novembrī RTU Zinātnes un inovāciju centrā.

«Bayer» ir dzīvības zinātņu uzņēmums, kura galvenās darbības jomas saistītas ar veselības aprūpi un lauksaimniecību, izstrādājot inovatīvus produktus.

«DOJUS Latvija» ir viens no lielākajiem lauksaimniecības un zāliena kopšanas tehnikas tirgotājiem Latvijā.

Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniekiem un studentiem no visas Eiropas, «EIT Food» atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, kā arī rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju. RTU «EIT Food» pievienojās 2019. gadā, iegūstot tiesības Latvijā veidot inovāciju un koprades kontaktpunktu «EIT Food HUB Latvija».

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vaivare,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta komunikācijas projektu vadītāja
Tālr. 26597739, Lasma.Vaivare@rtu.lv

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk