“EIT Food” un nozares uzņēmumi izaicina radīt inovācijas ilgtspējīgai lauksaimniecības un pārtikas nozares nākotnei

31 oktobris 2023 Informatīvi raksti
Iepriekšējā Nākamā

Līdz 4. novembrim studenti, pētnieki, jaunuzņēmēji, pārtikas un lauksaimniecības nozarē nodarbinātie, kā arī citu jomu profesionāļi, kas ieinteresēti veidot ilgtspējīgu agrikultūras nākotni, aicināti pieteikties dalībai “EIT Food Challenge Lab 2023” un izstrādāt novatoriskus risinājumus nozīmīgiem lauksaimniecības un pārtikas nozares izaicinājumiem.

«EIT Food Challenge Lab 2023» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) pārtikas industrijas zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» aktivitāte, ko Latvijā īsteno «EIT Food HUB Latvija» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centru. To atbalsta uzņēmumi «Bayer» un «DOJUS Latvija», definējot nozarei aktuālus izaicinājumus.

Pieteikties – https://www.f6s.com/eit-food-challenge-lab-2023-in-latvia/about

«EIT Food Challenge Lab 2023» mērķis ir, izmantojot dizaina domāšanas metodes un apvienojot akadēmisko izcilību un specifikas nozares zināšanas, īsā laikā radīt potenciālus biznesa risinājumus un mazināt plaisu starp zinātni un uzņēmējdarbību. Lai nodrošināti starpdisciplinaritāti komandā, tajā aicināti piedalīties studenti, pētnieki un profesionāļi ar zināšanām dažādās jomās – no biotehnoloģijām līdz biznesa attīstīšanai.

«Bayer» dalībniekus izaicinās radīt risinājumus, kas paātrinās virzību uz ilgtspējīgu lauksaimniecību, sekmējot pārtikas ražošanu un vienlaikus mazinot ietekmi uz vidi. Arī «DOJUS Latvija» izaicinājums ir tieši saistīts ar negatīvās ietekmes mazināšanu lauksaimniecībā, padarot to ilgtspējīgu. Proti, dalībniekiem būs jādomā, kā samazināt lauksaimniecības radītās emisijas, ieviešot rīkus, kas, piemēram, reāllaikā mēra augsnes PH un, balstoties datos, uzlabo augsnes un tehnikas veiktspēju.
Lai stimulētu risinājumu attīstību, katrā kategorijā tiks noteikta uzvarētājkomanda, kas saņems 2000 eiro lielu naudas balvu, kā arī iespēju veidot un attīstīt jaunuzņēmumu sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem «EIT Food» uzņēmējdarbības atbalsta programmās.

Komandas darbu žūrijai prezentēs jau 21. novembrī RTU Zinātnes un inovāciju centrā.

«Bayer» ir dzīvības zinātņu uzņēmums, kura galvenās darbības jomas saistītas ar veselības aprūpi un lauksaimniecību, izstrādājot inovatīvus produktus.

«DOJUS Latvija» ir viens no lielākajiem lauksaimniecības un zāliena kopšanas tehnikas tirgotājiem Latvijā.

Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniekiem un studentiem no visas Eiropas, «EIT Food» atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, kā arī rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju. RTU «EIT Food» pievienojās 2019. gadā, iegūstot tiesības Latvijā veidot inovāciju un koprades kontaktpunktu «EIT Food HUB Latvija».

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vaivare,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta komunikācijas projektu vadītāja
Tālr. 26597739, Lasma.Vaivare@rtu.lv

Tev varētu arī interesēt

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

  • 5 decembris 2023
  • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

  • 5 decembris 2023
  • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

  • 10 novembris 2023
  • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk

Ražīgais septembris Dobeles PIUAC

  • 16 oktobris 2023
  • PIUAC raksta
Augustā un septembrī Dobeles PIUAC organizēja aptaujas par mācību vajadzībām.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

  • 8 septembris 2023
  • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk