Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā “Open Lab” augustā valda radoša gaisotne

25 augusts 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

12. augustā Dobeles PIUAC Open Lab pārstāvji devās izbraukumā uz Vecauci, kur norisinājās jauneklīgs festiņš “Kājām gaisā”. Open Lab pārstāve bija sagatavojusi dažāda veida, formas un krāsas kartona kastītes, ko jaunieši un pasākuma apmeklētāji varēja salocīt un skaisti izdekorēt. Līdzi tika paņemts arī plakanvirsmas griešanas ploteris, kas demonstrēja kastīšu griešanu, lai festivāla apmeklētāji varētu iepazīties ar nelielu daļiņu no Open Lab tehnoloģiju telpas iekārtām.

Savukārt 15. augustā Dobeles PIUAC Open Lab tehnoloģiju telpu apmeklēja jaunieši no SOS bērnu ciemata, pusaudžu atbalsta programmas “Pārinieks”. Jaunieši iepazinās ar Open Lab tehnoloģiju telpas iekārtām, locīja kastītes un izmēģināja savus spēkus darbā ar termopresi. Mūsu viesi piedalījās radošajā darbnīcā, kur izmantoja Uv led printeri, kas izprintēja “Pārinieks” logo, ar plakanvirsmas griešanas ploteri izgrieza logo un ar termopreses palīdzību tas tika iekausēts kokvilnas T-kreklos.

No 15. augusta līdz 19. augustam Dobeles PIUAC norisinājās nometne “RaDI/radošums, dizains, ideja”, kur piedalījās 7.- 8. klašu skolēni no Dobeles novada skolām. Nometne notika sadarbībā ar Dobeles novada Izglītības pārvaldi, Dobeles valsts ģimnāziju, uzņēmumu SIA “Baltic Candles Ltd”.

Nometnes ietvaros jaunieši devās uz DOBELES SVEČU ražošanas uzņēmumu SIA “Baltic Candles Ltd”, kur iepazinās ar sveču tapšanas procesu. Tālāk sekoja aktivitāte ar Andri Podvinski, lai jaunieši atraisītos un jautri, aktīvi pavadītu laiku. Pašu zīmētie un meklētie attēli tika iekausēti uz T-krekliem ar termopreses palīdzību.

Lai oriģinālas domas un jaunas idejas raisītos, kopā ar Lauru Boldiševicu jaunieši darbojās grupās, kur apsprieda ilgtspējīgus produktus, meklēja vēl nebijušu sveču dizainus, kā arī skicēja savas idejas.

Sveču liešana, vizuālā tēla radīšana, kastīšu veidošana notika Open Lab tehnoloģiju telpā, kur visas dienas garumā jaunieši radoši izpaudās un izmantoja Open Lab iekārtas. Turpinājumā, lai skaistos darbus iemūžinātu, skolēni devās uz Krauze Vision fotostudiju, kur tika dots uzdevums – izlietās sveces bija skaisti jānobildē pašu saliktā kompozīcijā.

Noslēguma dienā radītos darbus jaunieši prezentēja SIA “Baltic Candles Ltd” pārstāvim un PIUAC darbiniekiem, kur gala sveču iznākumi patīkami pārsteidza gan pašus dalībniekus, gan arī klātesošos.

Paldies visiem sadarbības partneriem par ieguldīto darbu!

Elīna Balode,
Dobeles PIUAC
Open Lab laborante

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk