Dobeles PIUAC koprades – tehnoloģiju telpā “Open Lab” augustā valda radoša gaisotne

25 augusts 2022 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

12. augustā Dobeles PIUAC Open Lab pārstāvji devās izbraukumā uz Vecauci, kur norisinājās jauneklīgs festiņš “Kājām gaisā”. Open Lab pārstāve bija sagatavojusi dažāda veida, formas un krāsas kartona kastītes, ko jaunieši un pasākuma apmeklētāji varēja salocīt un skaisti izdekorēt. Līdzi tika paņemts arī plakanvirsmas griešanas ploteris, kas demonstrēja kastīšu griešanu, lai festivāla apmeklētāji varētu iepazīties ar nelielu daļiņu no Open Lab tehnoloģiju telpas iekārtām.

Savukārt 15. augustā Dobeles PIUAC Open Lab tehnoloģiju telpu apmeklēja jaunieši no SOS bērnu ciemata, pusaudžu atbalsta programmas “Pārinieks”. Jaunieši iepazinās ar Open Lab tehnoloģiju telpas iekārtām, locīja kastītes un izmēģināja savus spēkus darbā ar termopresi. Mūsu viesi piedalījās radošajā darbnīcā, kur izmantoja Uv led printeri, kas izprintēja “Pārinieks” logo, ar plakanvirsmas griešanas ploteri izgrieza logo un ar termopreses palīdzību tas tika iekausēts kokvilnas T-kreklos.

No 15. augusta līdz 19. augustam Dobeles PIUAC norisinājās nometne “RaDI/radošums, dizains, ideja”, kur piedalījās 7.- 8. klašu skolēni no Dobeles novada skolām. Nometne notika sadarbībā ar Dobeles novada Izglītības pārvaldi, Dobeles valsts ģimnāziju, uzņēmumu SIA “Baltic Candles Ltd”.

Nometnes ietvaros jaunieši devās uz DOBELES SVEČU ražošanas uzņēmumu SIA “Baltic Candles Ltd”, kur iepazinās ar sveču tapšanas procesu. Tālāk sekoja aktivitāte ar Andri Podvinski, lai jaunieši atraisītos un jautri, aktīvi pavadītu laiku. Pašu zīmētie un meklētie attēli tika iekausēti uz T-krekliem ar termopreses palīdzību.

Lai oriģinālas domas un jaunas idejas raisītos, kopā ar Lauru Boldiševicu jaunieši darbojās grupās, kur apsprieda ilgtspējīgus produktus, meklēja vēl nebijušu sveču dizainus, kā arī skicēja savas idejas.

Sveču liešana, vizuālā tēla radīšana, kastīšu veidošana notika Open Lab tehnoloģiju telpā, kur visas dienas garumā jaunieši radoši izpaudās un izmantoja Open Lab iekārtas. Turpinājumā, lai skaistos darbus iemūžinātu, skolēni devās uz Krauze Vision fotostudiju, kur tika dots uzdevums – izlietās sveces bija skaisti jānobildē pašu saliktā kompozīcijā.

Noslēguma dienā radītos darbus jaunieši prezentēja SIA “Baltic Candles Ltd” pārstāvim un PIUAC darbiniekiem, kur gala sveču iznākumi patīkami pārsteidza gan pašus dalībniekus, gan arī klātesošos.

Paldies visiem sadarbības partneriem par ieguldīto darbu!

Elīna Balode,
Dobeles PIUAC
Open Lab laborante

Tev varētu arī interesēt

Aicinām uzņēmējus aizpildīt aptauju!

 • 20 septembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles novada uzņēmēju vajadzību izpētes aptauja
Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties Ābolu kūku konkursam!

 • 15 septembris 2023
 • PIUAC raksta
7. oktobrī, Dārzkopības institūta Ābolu svētku ietvaros, aicinām pieteikties ābolu kūku konkursam, kura laikā, noteiksim labāko kūku – Ābolu karalieni.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk