Ar Dobeles novada domes lēmumu Nr.108/4 š.g. 27.marta sēdē deputāti apstiprināja pašvaldības dalību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) īstenotajā projektā “PROTI un DARI 2.0”. “PROTI un DARI 2.0” turpinās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras īstenoto projektu „PROTI un DARI”, kurā Dobeles novada pašvaldība bija iesaistījusies līdz šim. Projekta mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 15 – 29 gadiem, kas nekur nemācās, nestrādā un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā. Projektā iesaistītiem jauniešiem būs iespēja pilnveidot savas prasmes un personību, kā arī piedalīties dažādos pasākumos, tādējādi sekmējot savu interesi par izglītošanos. Projektā plānots iesaistīt 24 jauniešus.
Katram jaunietim, kas uzsāk dalību projektā, būs individuāla pieeja. Sadarbībā ar jaunieša mentoru un programmas vadītāju tiks sagatavota Individuālo pasākumu programma, ietverot tādas aktivitātes kā neformālo un ikdienas mācīšanos; speciālistu, tostarp ārstniecības personāla konsultācijas; dalību pasākumos (piemēram, nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi); brīvprātīgo darbu; iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos; profesijas specifikas iepazīšanu, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara; iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs; specifiskus pasākumus mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (piemēram, surdotulka pakalpojumi, asistenta pakalpojumi, specializētā transporta pakalpojumi) un citas aktivitātes.
Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprināto informāciju Dobeles novada pašvaldībai piešķirtais finansējums projekta īstenošanai līdz 2027. gadam ir 51 756,62 eiro.
Projektu koordinēs Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs.
Projekts tiek īstenots Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra noteikumu Nr. 722 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot no pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti” 4.2.3.4. pasākuma “Sekmēt NEET* jauniešu integrēšanos izglītībā un nodarbinātībā” ietvaros.
*NEET (no angļu valodas) – 15 līdz 29 gadu vecas personas, kuras nestrādā, nemācās un neapgūst arodu.
Svetlana Jarmoļiča,
Dobeles PIUAC apmācību speciāliste Aucē