VEIKSMĪGU UN PROFESIONĀLIEM IZAICINĀJUMIEM PIEPILDĪTU JAUNO GADU!

20 decembris 2018 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

19. decembrī Latvijas Universitātes Mazajā aulā norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas Pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” pasniegšana un konkursa dalībnieku godināšanas svinīgais pasākums. Izvērtējot sešu iesniegto konkursa dalībnieku pieteikuma anketas, kompetentā žūrija un eksperti vienbalsīgi atzina Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru par 2018. gada ceļojošās balvas laureātu.

Ceļojošās balvas tradīcija tika iedibināta pirms trim gadiem, taču svinīgais pasākums un kandidātu godināšana notiek tikai otro gadu. Balva ir ceļojoša, un to ik gadu saņem Latvijas labākais neformālās pieaugušo izglītības īstenotājs – mācību iestāde vai organizācija, kas veicinājusi pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā. Balvas autors ir latviešu tēlnieks Aivars Gulbis un bronzā veidotā skulptūra “Saules laiva” simbolizē atjaunotni un attīstību. 2017. gadā par nozares ceļojošās balvas laureātu kļuva profesionālās izglītības kompetences centrs “Ogres tehnikums”.

Jautājot Initai Juhņēvičai, Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītājai un žūrijas pārstāvei par galvenajiem faktoriem, kās pārliecināja dobelnieku pieteikumā – ”Viennozīmīgi, tā ir tieši centra jēgpilnā darbība un īpaši izceļama ir mācību centra ciešā sadarbība ar vietējo pašvaldību, nodrošinot cilvēkresursu attīstību un uzņēmējdarbības atbalstu saskaņā ar Dobeles novada attīstības prioritātēm. Daudzveidīgs un padziļināts neformālās izglītības apmācību saturs, kas ir pieejams dažādām mērķauditorijām. Novērtējām centra apmācību kvalitātes novērtēšanas sistēmu, kurā liela nozīme ir pašu apmācību dalībnieku vērtējumam un atgriezeniskajai saitei. Un protams, pastāvīga centra pakalpojumu uzlabošana.” Savukārt, Sarmīte Pilāte, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības izpilddirektore, atzina, ka ļoti lepojas ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbība atbalsta centru, kā mūsdienīga, praktiska un aktuāla mācību satura izstrādātājiem dažādām mērķauditorijām.

Ceļojošo balvu “Saules laiva” saņēma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra ilggadējā direktore Brigita Tivča. Balvas saņemšanā piedalījās arī Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, tieši Dobeles novada pašvaldība izvirzīja vietējo apmācības centru dalībai ceļojošās balvas konkursam.

Dobeles pieaugušo izglītības un informācijas centrs dibināts 1996.gadā, taču kopš 2009.gada oktobra iestāde pazīstama ar līdzšinējo nosaukumu – Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. No savas darbības sākuma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības centrs ir nodrošinājis vairāk kā 50 000 mācību kontaktstundas, un interese un pieprasījums mācīties nav mazinājies. Centrs savas pastāvēšanas laikā ir realizējis 25 starptautiskus sadarbības projektus, tostarp ES līdzfinansētus, kopā apgūstot aptuveni 1.8 miljonus eiro un iegūstot vairāk kā 60 dažādu valstu sadarbības partnerus. Šī gada otrajā pusē mācību centrā durvis ir vēris “OpenLab” – inovatīvu tehnoloģiju darbnīca, kurā ikviens interesents, esošais vai potenciālais uzņēmējs ir aicināts apgūt dažādas profesionālās un radošas prasmes, piemēram, iepakojuma izstrādi, suvenīru ražošana utt.

Pieaugušo neformālās izglītības balvas pasniegšana notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

 

Tev varētu arī interesēt

Aicinām uzņēmējus aizpildīt aptauju!

 • 20 septembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles novada uzņēmēju vajadzību izpētes aptauja
Lasīt vairāk

Aicinām pieteikties Ābolu kūku konkursam!

 • 15 septembris 2023
 • PIUAC raksta
7. oktobrī, Dārzkopības institūta Ābolu svētku ietvaros, aicinām pieteikties ābolu kūku konkursam, kura laikā, noteiksim labāko kūku – Ābolu karalieni.
Lasīt vairāk

LAD informatīvais seminārs par atbalstu krusas un vētras cietušajām ēkām

 • 8 septembris 2023
 • Informatīvi raksti
Š.g. 7. septembrī Dobeles kultūras namā notika tikšanās ar LAD speciālistiem uz kuru pulcējās novada lauksaimnieki, kuru ražošanas ēkas un būves ir cietušas 7. augusta vētrā.
Lasīt vairāk

Koprades nodarbības “OpenLAIKS”

 • 30 augusts 2023
 • Informatīvi raksti
No 21. – 25. augustam Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, norisinājās koprades nodarbības “OpenLAIKS”.
Lasīt vairāk

Amatnieku un mazo uzņēmēju divu dienu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemi

 • 25 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Lai veicinātu Dobeles novada uzņēmēju un amatnieku konkurētspēju un iedvesmotos jaunām idejām, 16. un 17. augustā amatnieki un mazie uzņēmēji devās divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi.
Lasīt vairāk

Aptauja uzņēmējiem par vētras nodarītā kaitējuma apmēru

 • 15 augusts 2023
 • PIUAC raksta
Diemžēl jau otro nedēļu Dobeles novadā kopīgiem spēkiem cīnāmies ar 7. augusta dabas postījumu sekām mūsu pagastos.
Lasīt vairāk