VEIKSMĪGU UN PROFESIONĀLIEM IZAICINĀJUMIEM PIEPILDĪTU JAUNO GADU!

20 decembris 2018 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

19. decembrī Latvijas Universitātes Mazajā aulā norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas Pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” pasniegšana un konkursa dalībnieku godināšanas svinīgais pasākums. Izvērtējot sešu iesniegto konkursa dalībnieku pieteikuma anketas, kompetentā žūrija un eksperti vienbalsīgi atzina Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru par 2018. gada ceļojošās balvas laureātu.

Ceļojošās balvas tradīcija tika iedibināta pirms trim gadiem, taču svinīgais pasākums un kandidātu godināšana notiek tikai otro gadu. Balva ir ceļojoša, un to ik gadu saņem Latvijas labākais neformālās pieaugušo izglītības īstenotājs – mācību iestāde vai organizācija, kas veicinājusi pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā. Balvas autors ir latviešu tēlnieks Aivars Gulbis un bronzā veidotā skulptūra “Saules laiva” simbolizē atjaunotni un attīstību. 2017. gadā par nozares ceļojošās balvas laureātu kļuva profesionālās izglītības kompetences centrs “Ogres tehnikums”.

Jautājot Initai Juhņēvičai, Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītājai un žūrijas pārstāvei par galvenajiem faktoriem, kās pārliecināja dobelnieku pieteikumā – ”Viennozīmīgi, tā ir tieši centra jēgpilnā darbība un īpaši izceļama ir mācību centra ciešā sadarbība ar vietējo pašvaldību, nodrošinot cilvēkresursu attīstību un uzņēmējdarbības atbalstu saskaņā ar Dobeles novada attīstības prioritātēm. Daudzveidīgs un padziļināts neformālās izglītības apmācību saturs, kas ir pieejams dažādām mērķauditorijām. Novērtējām centra apmācību kvalitātes novērtēšanas sistēmu, kurā liela nozīme ir pašu apmācību dalībnieku vērtējumam un atgriezeniskajai saitei. Un protams, pastāvīga centra pakalpojumu uzlabošana.” Savukārt, Sarmīte Pilāte, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības izpilddirektore, atzina, ka ļoti lepojas ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbība atbalsta centru, kā mūsdienīga, praktiska un aktuāla mācību satura izstrādātājiem dažādām mērķauditorijām.

Ceļojošo balvu “Saules laiva” saņēma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra ilggadējā direktore Brigita Tivča. Balvas saņemšanā piedalījās arī Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, tieši Dobeles novada pašvaldība izvirzīja vietējo apmācības centru dalībai ceļojošās balvas konkursam.

Dobeles pieaugušo izglītības un informācijas centrs dibināts 1996.gadā, taču kopš 2009.gada oktobra iestāde pazīstama ar līdzšinējo nosaukumu – Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. No savas darbības sākuma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības centrs ir nodrošinājis vairāk kā 50 000 mācību kontaktstundas, un interese un pieprasījums mācīties nav mazinājies. Centrs savas pastāvēšanas laikā ir realizējis 25 starptautiskus sadarbības projektus, tostarp ES līdzfinansētus, kopā apgūstot aptuveni 1.8 miljonus eiro un iegūstot vairāk kā 60 dažādu valstu sadarbības partnerus. Šī gada otrajā pusē mācību centrā durvis ir vēris “OpenLab” – inovatīvu tehnoloģiju darbnīca, kurā ikviens interesents, esošais vai potenciālais uzņēmējs ir aicināts apgūt dažādas profesionālās un radošas prasmes, piemēram, iepakojuma izstrādi, suvenīru ražošana utt.

Pieaugušo neformālās izglītības balvas pasniegšana notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

 

Tev varētu arī interesēt

TOPOŠĀS MĀMIŅAS, TĒTI un VECVECĀKI, aicinām Jūs apmeklēt BEZMAKSAS nodarbības!

 • 11 septembris 2020
 • Piesakies apmācībām
Novembrī un decembrī organizējam bezmaksas praktiskās apmācības topošajiem un jaunajiem vecākiem, vecvecākiem TOPOŠO MĀMIŅU SKOLĀ!
Lasīt vairāk

Tiekamies sarunu festivālā LAMPA

 • 26 augusts 2020
 • Projekti
Sarunu festivāls LAMPA ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.
Lasīt vairāk

Organizējam apmācību grupu TOPOŠO VECĀKU SKOLA

 • 28 jūlijs 2020
 • Piesakies apmācībām
UZMANĪBU! Lektores slimības dēļ, plānotā 1.nodarbība š.g. 30.jūlijā tiek pārcelta uz nenoteiktu laiku.
Lasīt vairāk

Organizējam apmācību grupu "HACCP programma - pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu paškontroles sistēmas pamats"

 • 17 jūlijs 2020
 • Piesakies apmācībām
2 dienu seminārs pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu vadītājiem, kvalitātes vadītājiem, mājražotājiem, visiem, kurus interesē un kuriem nepieciešamas zināšanas par paškontroles sistēmas nodrošināšanu uzņēmumā.
Lasīt vairāk

SAULES APMIRDZĒTUS, SKANĪGUS, KOŠUS LĪGO SVĒTKUS!

 • 18 jūnijs 2020
 • PIUAC raksta
Lai saulīte līgojās, Katrā smilgas galiņā, Āboliņš, sārtvaidzītis, Lai zied manā vainagā!
Lasīt vairāk

UZŅĒMĒJ, aizpildi testu un NOVĒRTĒ SAVA UZŅĒMUMA DIGITĀLO BRIEDUMU!

 • 3 marts 2020
 • Informatīvi raksti
Latvija var sevi dēvēt par interneta infrastruktūras lielvalsti, tomēr mūsu sabiedrības digitālās prasmes joprojām atpaliek no mūsu iespējām tās izmantot. Saskaņā ar visaptverošu pētījumu visās Eiropas Savienības valstīs
Lasīt vairāk