VEIKSMĪGU UN PROFESIONĀLIEM IZAICINĀJUMIEM PIEPILDĪTU JAUNO GADU!

20 decembris 2018 PIUAC raksta
Iepriekšējā Nākamā

19. decembrī Latvijas Universitātes Mazajā aulā norisinājās Izglītības un zinātnes ministrijas Pieaugušo neformālās izglītības balvas “Saules laiva” pasniegšana un konkursa dalībnieku godināšanas svinīgais pasākums. Izvērtējot sešu iesniegto konkursa dalībnieku pieteikuma anketas, kompetentā žūrija un eksperti vienbalsīgi atzina Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru par 2018. gada ceļojošās balvas laureātu.

Ceļojošās balvas tradīcija tika iedibināta pirms trim gadiem, taču svinīgais pasākums un kandidātu godināšana notiek tikai otro gadu. Balva ir ceļojoša, un to ik gadu saņem Latvijas labākais neformālās pieaugušo izglītības īstenotājs – mācību iestāde vai organizācija, kas veicinājusi pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā. Balvas autors ir latviešu tēlnieks Aivars Gulbis un bronzā veidotā skulptūra “Saules laiva” simbolizē atjaunotni un attīstību. 2017. gadā par nozares ceļojošās balvas laureātu kļuva profesionālās izglītības kompetences centrs “Ogres tehnikums”.

Jautājot Initai Juhņēvičai, Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītājai un žūrijas pārstāvei par galvenajiem faktoriem, kās pārliecināja dobelnieku pieteikumā – ”Viennozīmīgi, tā ir tieši centra jēgpilnā darbība un īpaši izceļama ir mācību centra ciešā sadarbība ar vietējo pašvaldību, nodrošinot cilvēkresursu attīstību un uzņēmējdarbības atbalstu saskaņā ar Dobeles novada attīstības prioritātēm. Daudzveidīgs un padziļināts neformālās izglītības apmācību saturs, kas ir pieejams dažādām mērķauditorijām. Novērtējām centra apmācību kvalitātes novērtēšanas sistēmu, kurā liela nozīme ir pašu apmācību dalībnieku vērtējumam un atgriezeniskajai saitei. Un protams, pastāvīga centra pakalpojumu uzlabošana.” Savukārt, Sarmīte Pilāte, Latvijas Pieaugušo izglītības apvienības izpilddirektore, atzina, ka ļoti lepojas ar Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbība atbalsta centru, kā mūsdienīga, praktiska un aktuāla mācību satura izstrādātājiem dažādām mērķauditorijām.

Ceļojošo balvu “Saules laiva” saņēma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra ilggadējā direktore Brigita Tivča. Balvas saņemšanā piedalījās arī Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, tieši Dobeles novada pašvaldība izvirzīja vietējo apmācības centru dalībai ceļojošās balvas konkursam.

Dobeles pieaugušo izglītības un informācijas centrs dibināts 1996.gadā, taču kopš 2009.gada oktobra iestāde pazīstama ar līdzšinējo nosaukumu – Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs. No savas darbības sākuma Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības centrs ir nodrošinājis vairāk kā 50 000 mācību kontaktstundas, un interese un pieprasījums mācīties nav mazinājies. Centrs savas pastāvēšanas laikā ir realizējis 25 starptautiskus sadarbības projektus, tostarp ES līdzfinansētus, kopā apgūstot aptuveni 1.8 miljonus eiro un iegūstot vairāk kā 60 dažādu valstu sadarbības partnerus. Šī gada otrajā pusē mācību centrā durvis ir vēris “OpenLab” – inovatīvu tehnoloģiju darbnīca, kurā ikviens interesents, esošais vai potenciālais uzņēmējs ir aicināts apgūt dažādas profesionālās un radošas prasmes, piemēram, iepakojuma izstrādi, suvenīru ražošana utt.

Pieaugušo neformālās izglītības balvas pasniegšana notiek Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

 

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC APRĪĻA un MAIJA piedāvājums

 • 2 aprīlis 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC aprīļa un maija piedāvājumu un izmanto iespēju – apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

Digitālā nedēļa 2024

 • 27 marts 2024
 • Informatīvi raksti
Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 15. reizi!
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk