Noslēgušās apmācības Latvijas un Lietuvas amatniekiem

5 jūnijs 2018 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Šī gada sākumā 80 amatnieki, kopskaitā četras grupas, no dažādiem Latvijas novadiem un Lietuvas pierobežas (Anikščiai rajona un Panevēžas apgabala) uzsāka dalību apmācībās.

Amatnieki, no piecām dažādām darbības jomām – tekstils, stikls, koks, keramika un papīrs, 5 mēnešu laikā apguva 88 stundu programmu, kurā bija ietvertas 7 tēmas:
– Sadarbības piedāvājuma izstrāde un starpnozaru sadarbības aspekti uzņēmumos, pašvaldībās un zinātniski pētnieciskās iestādēs;
– Jaunu tirgu apgūšana;
– Zīmola radīšana / zīmolrade;
– Tirgus izpēte un jaunu tirgu apgūšana;
– Komunikācijas prasmes dažādās sociālās un kultūras vidēs;
– Uzņēmējdarbības plānošana (ieskaitot finanses);
– Intelektuālais īpašums un produkcijas eksporta iespējas.

Apmācību “maratons” uzsākās ar 3 dienu apmācībām Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā. Nākamo apmācību “maratona” posmu, kas ilga gandrīz 5 dienas pārņēma projekta partneri no Lietuvas Panevēžas Biznesa centrs. Noslēdzošais apmācību posms notika Anikščiai mākslas inkubatorā – mākslas studijā.

Pēc īsa vasaras brīvlaika, septembrī, pieredzējušākiem amatniekiem būs iespēja iesaistīties radošās darbnīcās vienā no piecām, iepriekš tekstā minētām, nozarēm. Katrs amatnieks kopā ar mentoriem radīs 4 līdz 6 jaunus izstrādājumus. Lai radošais darbs pie jauno produktu izstrādes būtu veiksmīgāks, gan pirms, gan pēc radošām darbnīcām, amatniekiem tiks nodrošināti koučinga un mentoringa pakalpojumi. Bez tam visiem darbnīcu dalībniekiem būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienos kādā no atbilstošās nozares uzņēmumiem. 

Gan apmācības, gan radošās darbnīcas tiek realizētas pārrobežu projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” ietvaros.

Projekta realizācijā piedalās trīs partneri – Dobeles PIUAC, Panevēžas Biznesa centrs un Anikščiai mākslas inkubators – mākslas studija.

Šī projekta mērķis ir veidot nodarbinātības iespējas, pilnveidojot un uzlabojot Latvijas – Lietuvas pierobežas biznesa vidi ar aktivitātēm, kas stimulētu vietējos amatniekus attīstīt jaunas biznesa idejas radošās amatniecības jomā un uzsākt uzņēmējdarbību.

Pasākumi tiek organizēti projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” ietvaros (Nr.LLI-138). Projekts tiek realizēts ar INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam atbalstu. Projekta ieviešanas laiks no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 31.martam. Kopējais projekta budžets ir 336648,66 EUR. Vadošā partnera Dobeles PIUAC kopējais budžets ir 129025,06 EUR, no kuriem 109671,30 EUR – Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.
Eiropas Savienības oficiālā tīmekļa vietne – www.europa.eu
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas mājas lapa – www.latlit.eu

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Tev varētu arī interesēt

Dobeles PIUAC FEBRUĀRA un MARTA piedāvājums

 • 2 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Iepazīsties ar jauno Dobeles PIUAC februāra un marta mēnešu piedāvājumu un izmanto iespēju - apgūsti jaunas prasmes vai attīsti esošās!
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 28 decembris 2023
 • Projekti
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs īsteno projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC”/2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

Par SMEPRO 2 aktivitātēm

 • 14 decembris 2023
 • PIUAC raksta
13.12.2023. ar apmācību semināru “TikTok iespējas Tavam biznesam” Dobeles PIUAC ir izskanējis pēdējais pasākums no projektā “Zemgales uzņēmējdarbības vides attīstība un uzņēmēju konkurētspējas veicināšana”/LVIII-068; SMEPRO 2/ plānotajām aktivitātēm.
Lasīt vairāk

IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC

 • 5 decembris 2023
 • PIUAC raksta
Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs uzsācis īstenot projektu “IZPROTI. IEKĻAUJIES. SĀC” /2023.LV/UKR_KO/2/16.
Lasīt vairāk

VAI JUMS IR 60+? Ir iespēja iesaistīties programmā "SUDRABA UZŅĒMĒJI"

 • 5 decembris 2023
 • Informatīvi raksti
Varbūt esat pieredzējis profesionālis, kurš meklē papildu ienākumus, varbūt nodarbojaties ar kādu hobiju, ko var pārvērst uzņēmējdarbībā, varbūt gribat piepildīt senu sapni vai vienkārši meklējat kaut ko jaunu un aizraujošu?
Lasīt vairāk

LŪST VAI PLĪST, iestartējot biznesu Bauskā

 • 10 novembris 2023
 • Informatīvi raksti
15. novembrī LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3, notiks uzņēmēju iedvesmas pasākums “LŪST VAI PLĪST”.
Lasīt vairāk