Noslēgušās apmācības Latvijas un Lietuvas amatniekiem

5 jūnijs 2018 Projekti
Iepriekšējā Nākamā

Šī gada sākumā 80 amatnieki, kopskaitā četras grupas, no dažādiem Latvijas novadiem un Lietuvas pierobežas (Anikščiai rajona un Panevēžas apgabala) uzsāka dalību apmācībās.

Amatnieki, no piecām dažādām darbības jomām – tekstils, stikls, koks, keramika un papīrs, 5 mēnešu laikā apguva 88 stundu programmu, kurā bija ietvertas 7 tēmas:
– Sadarbības piedāvājuma izstrāde un starpnozaru sadarbības aspekti uzņēmumos, pašvaldībās un zinātniski pētnieciskās iestādēs;
– Jaunu tirgu apgūšana;
– Zīmola radīšana / zīmolrade;
– Tirgus izpēte un jaunu tirgu apgūšana;
– Komunikācijas prasmes dažādās sociālās un kultūras vidēs;
– Uzņēmējdarbības plānošana (ieskaitot finanses);
– Intelektuālais īpašums un produkcijas eksporta iespējas.

Apmācību “maratons” uzsākās ar 3 dienu apmācībām Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrā. Nākamo apmācību “maratona” posmu, kas ilga gandrīz 5 dienas pārņēma projekta partneri no Lietuvas Panevēžas Biznesa centrs. Noslēdzošais apmācību posms notika Anikščiai mākslas inkubatorā – mākslas studijā.

Pēc īsa vasaras brīvlaika, septembrī, pieredzējušākiem amatniekiem būs iespēja iesaistīties radošās darbnīcās vienā no piecām, iepriekš tekstā minētām, nozarēm. Katrs amatnieks kopā ar mentoriem radīs 4 līdz 6 jaunus izstrādājumus. Lai radošais darbs pie jauno produktu izstrādes būtu veiksmīgāks, gan pirms, gan pēc radošām darbnīcām, amatniekiem tiks nodrošināti koučinga un mentoringa pakalpojumi. Bez tam visiem darbnīcu dalībniekiem būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienos kādā no atbilstošās nozares uzņēmumiem. 

Gan apmācības, gan radošās darbnīcas tiek realizētas pārrobežu projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” ietvaros.

Projekta realizācijā piedalās trīs partneri – Dobeles PIUAC, Panevēžas Biznesa centrs un Anikščiai mākslas inkubators – mākslas studija.

Šī projekta mērķis ir veidot nodarbinātības iespējas, pilnveidojot un uzlabojot Latvijas – Lietuvas pierobežas biznesa vidi ar aktivitātēm, kas stimulētu vietējos amatniekus attīstīt jaunas biznesa idejas radošās amatniecības jomā un uzsākt uzņēmējdarbību.

Pasākumi tiek organizēti projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” ietvaros (Nr.LLI-138). Projekts tiek realizēts ar INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam atbalstu. Projekta ieviešanas laiks no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 31.martam. Kopējais projekta budžets ir 336648,66 EUR. Vadošā partnera Dobeles PIUAC kopējais budžets ir 129025,06 EUR, no kuriem 109671,30 EUR – Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.
Eiropas Savienības oficiālā tīmekļa vietne – www.europa.eu
Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas mājas lapa – www.latlit.eu

Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Tev varētu arī interesēt

Piedāvājam mācīties BEZ maksas par ESF līdzekļiem!

 • 17 jūnijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Šobrīd pieteikšanās uz kuponu saņemšanu NVA ir beigusies, bet, ja kupons ir saņemts, ir iespēja pieteikties pie mums un apgūt angļu valodu!
Lasīt vairāk

Izmanto iespēju mācīties latviešu valodu ar projektu (ES) finansējumu

 • 27 maijs 2024
 • Piesakies apmācībām
Aicinām izmantot iespēju!
Lasīt vairāk

“Digitālā nedēļa 2024” aizvadīta mākslīgā intelekta noskaņā

 • 23 maijs 2024
 • Informatīvi raksti
Ar teju 300 pasākumiem visā Latvijā pagājušajā nedēļā no 13. līdz 18. maijam aizvadīta izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2024”.
Lasīt vairāk

Izglītošanās iedzīvotājiem kļūst pieejamākā

 • 19 marts 2024
 • PIUAC raksta
Katra diena mūs sagaida ar jaunumiem un pārmaiņām, kas mūs vairs nepārsteidz. Ar to arī ir raksturīgs 21. gadsimts, tādēļ jāsakārto sava dzīve tā, lai spētu noturēties šajā virpulī un neizkristu no plūsmas.
Lasīt vairāk

Izsludināta pieteikšanās grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024”

 • 12 marts 2024
 • Uzņēmējdarbības projekti
Ja Tev ir jauna biznesa ideja vai vēlme attīstīt jau esošo biznesu un paaugstināt konkurētspēju tirgū – nepalaid garām iespēju un piesakies Dobeles novada pašvaldības rīkotajā Grantu konkursā!
Lasīt vairāk

Mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem

 • 29 februāris 2024
 • Piesakies apmācībām
Bezmaksas mācību iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem ar Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kuponiem.
Lasīt vairāk