Gaidot bērniņu mainās ne tikai visa sievietes pasaule, bet mainās arī ģimenes plāni un prioritātes. Visai ģimenei jāsagatavojas mazuļa nākšanai pasaulē gan morāli un emocionāli, gan praktiski un fiziski. Pieredzes bagāti un zinoši speciālisti jums palīdzēs saprast, spert kopā soli pa solim šajā brīnumainajā mazuļa gaidīšanas un aprūpes ceļā!
Aicinām topošos un jaunos vecākus, vecvecākus apmeklēt 5 nodarbību ciklu par grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību fiziskajiem un emocionālajiem aspektiem!
Kādas TĒMAS piedāvāsim apmācību ciklā?
- Veselība – PIRMSDZEMDĪBU LAIKS UN GATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM
Emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības, kā ar tām sadzīvot. Dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši. Iespējāmās manipulācijas dzemdībās. Izvēle attiecībā uz dzemdību vietu. Dabisku dzemdību priekšrocības. Partnera loma ģimenes dzemdībās. Elpošanas pamati. Dzemdību pozas. Pēcdzemdību periods.
Vadīs: Rasma Kaminska – sertificēta vecmāte
- Veselība – PĒCDZEMDĪBU LAIKS
Sievietes fizioloģija pēcdzemdību periodā un no tās izrietošā vajadzība pēc saudzības. Pēcdzemdību plāns. Rūpes par sevi. Piederīgo un draugu sniegtā palīdzība jaunajai māmiņai un ģimenei. Partenera atbalsta lielā nozīme tieši pirmajās desmit dienās pēc mazuļa dzimšanas. Sievietes fiziskās, emocionālās un sociālās vajadzības. Pēcdzemdību skumjas. Rūpes par jaundzimušo mammu – depresijas profilakse. Vingrošana. Speciālistu un palīgu iesaiste. Dūla, ārsts, fizioterapiets, kraniosakrālās terapijas speciālists, osteopāts, masieris, psihologs, apkopēja. Pēcdzemdību rituāli un tradīcijas pasaulē. Pirtīžas, pirts rituāli mammām, rebozo aizvēršanas procedūra, to emocionālā un fiziskā jēga.
Vadīs: Dita Leinarte – psihologs, dūla
- Veselība – BĒRNA ZĪDĪŠANA
Krūts uzbūve; Kā un kāpēc rodas piens; Kā pielikt bērnu pie krūts; Kādas ir zīdīšanas pozas; Vai bērns pareizi satver krūti; Kā pārliecināties, ka piena pietiek; Kā rīkoties, ja piena tiešām nepietiek; Kad un kā pienu atslaukt un uzglabāt; Kādas ir un kā risināt biežāk sastopamās zīdīšanas grūtības.
Vadīs: Dace Lisovska – zīdīšanas konsultante
- JAUNDZIMUŠĀ APRŪPE (HENDLINGS)
Pacelšana un nolikšana uz gultiņas, pārtinamā galdiņa, ratiem u.c. virsmām;
Nēsāšanas pozas atbilstoši attīstības vecumam;
Gulēšanas pozas; Vannošana;
Apģērbšana un noģērbšana, t.sk. autiņbiksīšu maiņa;
Apmazgāšana pirms autiņbikšu nomaiņas;
Citas aktivitātes bērna aprūpes procesā, piemēram, barošanas pozas, ādas aprūpe utt.
Vadīs: Zane Paiča – sertificēta fizioterapeite
Pirmās apmācības plānots uzsākt 2020.gada novembrī. Viens apmācību cikls ietver 5 nodarbības.
Projekta ietvaros kopā plānoti 6 apmācību cikli, t.i. 3 apmācību cikli gadā.
Iepriekšēja pieteikšanās obligāta! PIETEIKTIES rakstot – piuac@dobele.lv vai zvanot t.63781740, 63781741, mob.25449330
Aktivitātes tiek īstenotas ES Sociālā fonda līdzfinansējuma projekta «Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem» (Nr.9.2.4.2/16/I/047) ietvaros. Projekta realizācijas laiks no 2020. gada novembra līdz 2022. gada novembrim.