TOPOŠĀS MĀMIŅAS un TĒTI, aicinām Jūs apmeklēt BEZMAKSAS nodarbības!
Apmācības notiek projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Dobeles novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/047) ietvaros.
1. nodarbība (17.09.2019., otrdien, plkst.16.00)
TĒMA – JAUNDZIMUŠĀ APRŪPE (HENDLINGS)
Apmācību tēmas:
Mazuļa kustību nozīme, kustību sajūtu un sasprindzinājuma nozīme gan mazulim, gan vecākiem.
Ergonomiskās pozīcijas uz rokām pretēji pozīcijām, kas rada sasprindzinājumu vecākiem un bērnam un apgrūtina nēsāšanu.
Mazgāšana, vannošana, autiņu maiņa, pacelšana, nolikšana, ģērbšana u.c.
Izrunās un noskaidros ko mazuļa anatomija mums stāsta par to kā mazulis vēlētos atrasties uz mūsu rokām. Mazuļa nēsāšana un aprūpe tiks apskatīta no dažādiem aspektiem – psihoemocionālajiem, ergonomiskajiem, anatomiskajiem, fizioloģiskajiem, bioloģiskajiem, ķermeņu mijiedarbības aspektiem.
Ievērojot hendlinga pamatprincipus, ikdienā ar bērniņu darbojoties, pozitīvā ietekme uz mazuļa muskuļu tonusu, kustību kvalitāti, prieku pašam par savām kustībām, ķermeņa izjūtas kvalitāti. Praktiskā darbošanās – mēģināsim velt, celt un turēt savus mazuļus vai arī mācību lelles, ja esat vēl gaidībās.
Lektore: EVITA ŽVAGIŅA-JĒKABSONE – bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, Dūlu apvienības biedre.
2. nodarbība (19.09.2019., ceturtdien, plkst.16.00)
TĒMA – VESELĪGS UZTURS – GRŪTNIECĪBAS UN BĒRNA ZĪDĪŠANAS LAIKĀ
Apmācību tēmas:
Veselīga uztura šķīvis: Veselīga uztura pamati un šķīvja princips. Nevēlamie produkti (arī alkohols un tabakas izstrādājumi).
Svara pieaugums grūtniecības laikā: Veselīgs svara pieaugums atkarībā no svara pirms grūtniecības (ĶMI). Papildus nepieciešamais kaloriju daudzums katrā trimestrī (ēdienu piemēri).
Vitamīni un minerālvielas (Fe, J, Ca, B9 vit, D vit ): To nozīme grūtniecības laikā un avoti, arī papildus uzņemšana ar uztura bagātinātājiem, (komplekso UB lietošanas riski).
Zīdīšana: Priekšrocības (mātei un bērnam), mātes uztura ietekme uz pienu, tehnika. Mākslīgie maisījumi.
Lektore: LĪGA BALODE – sertificēta uztura speciāliste.
3. nodarbība (24.09.2019., otrdien, plkst.18.00)
TĒMA – VESELĪBA – PĒCDZEMDĪBU LAIKS
Apmācību tēmas: Sievietes fizioloģija pēcdzemdību periodā un no tās izrietošā vajadzība pēc saudzības. Pēcdzemdību plāns. Rūpes par sevi. Piederīgo un draugu sniegtā palīdzība jaunajai māmiņai un ģimenei. Partnera atbalsta lielā nozīme tieši pirmajās desmit dienās pēc mazuļa dzimšanas. Sievietes fiziskās, emocionālās un sociālās vajadzības. Pēcdzemdību skumjas. Rūpes par jaundzimušo mammu – depresijas profilakse. Vingrošana. Speciālistu un palīgu iesaiste. Dūla, ārsts, fizioterapeits, kraniosakrālās terapijas speciālists, osteopāts, masieris, psihologs, apkopēja. Pēcdzemdību rituāli un tradīcijas pasaulē. Pirtīžas, pirts rituāli mammām, rebozo aizvēršanas procedūra, to emocionālā un fiziskā jēga.
Lektore: DITA LEINERTE – sertificēta psiholoģe, dūla.
4. un 5. nodarbība (03.10.2019., ceturdien, un 10.10.2019., ceturtdien, plkst.18.00)
TĒMA – VESELĪBA – GRŪTNIECĪBA UN GATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM
Apmācību tēmas:
Emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības, kā ar tām sadzīvot. Dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši. Iespējamās manipulācijas dzemdībās. Izvēle attiecībā uz dzemdību vietu. Dabisku dzemdību priekšrocības. Partnera loma ģimenes dzemdībās. Elpošanas pamati. Pēcdzemdību periods. Krūts zīdīšana, barošanas pozas. Jaundzimušā aprūpe.
Lektore: RASMA KAMINSKA – sertificēta vecmāte.
APMĀCĪBU CIKLA Topošo māmiņu skola APRAKSTS